«Можна це зробити за два дні»: эксперт из Швеции об обустройстве велодорожек в Николаеве

Прочитали: 1625

«В Україні можна це зробити за два дні»: швед рассказал о возможности построить велодорожки в Николаеве

В Николаеве очень давно хотят оборудовать велодорожки, однако, этому все время что-то мешало. А как оказалось, это возможно сделать не то что за месяц, а даже за два дня. Именно так считает вице-президент Европейской федерации велосипедистов Ларс Стрёмгрен – участник девятого «Велофорума», который проходил в Николаеве.

По его мнению, в Украине оборудовать велодорожку гораздо проще, чем в Швеции, где он живет. Так, пять километров дорожки можно сделать за месяц, или еще быстрее.

— Це, звичайно, залежить від якості доріжки. Але якщо використовувати вже готову дорогу, то можна просто поставити огорожу, яка зробить доріжку безпечною. Тоді це займе місяць. Я думаю, що в Україні це можна зробити все за два дні, в той час, коли у нас це забрало би набагато більше часу, тому що є багато усіляких законодавчих положень, – рассказал он.

«В Україні можна це зробити за два дні»: швед рассказал о возможности построить велодорожки в Николаеве

В пример он привел историю про мэра Чикаго, который тоже горел идеей оборудовать велодорожки в городе:

— Він поставив виконавцям те саме питання і вони відповіли, що потрібен рік. Тоді мер сказав: добре, я даю вам місяць. І це досяжно, тому що в країнах, де усі налаштовані на розвиток велоструктури, все можна зробити дуже швидко, – уверен Ларс.

Также он рассказал о том, как развита велосипедная инфраструктура на его родине. Швед считает, что в Украине такое тоже возможно.

— Швеція велика країна, у нас є багато досягнень, але поки ми не кращі у цьому плані. Ми десь тільки на 2-3 позиції від найкращих. Інвестиціі призвели до зростання популярності велоруху спочатку на 30%, а потім на 100%. Багато залежить від рішень, які приймаються на національному рівні. Наприклад, у Німеччині дають гроші містам і кажуть: Давайте, дійте. Все повинно бути злагоджено, – рассказал он.

Ларс также добавил, что в Украине города делают все по-максимуму, чтобы развить велоинфраструктуру, но для лучшего результата необходима коммуникация с центральной властью.

«В Україні можна це зробити за два дні»: швед рассказал о возможности построить велодорожки в Николаеве«В Україні можна це зробити за два дні»: швед рассказал о возможности построить велодорожки в Николаеве«В Україні можна це зробити за два дні»: швед рассказал о возможности построить велодорожки в Николаеве