«Впереди еще большая работа»: в Корабельном районе Николаева открыли обновленный пляж «Чайка»

Прочитали: 2045

В субботу, 18 мая в Николаеве состоялось открытие обновленного пляжа «Чайка» в Корабельном районе. Его территория была облагорожена в рамках проекта «Общественный бюджет» усилиями студентов «Украинской академии лидерства».

В этом году сюда со всей Украины съехались три сотни молодых людей, возрастом 16-18 лет, ради того, чтобы убрать территорию рекреационной зоны и облагородить эту местность для создания в перспективе общественной площадки для жителей района.

— Лідерство – це значить, що ти береш відповідальність за те, що є навколо тебе. В Україні сьогодні багато процесів не працює. Цей пляж є наслідком цього. Треба включитися в справи громади, щоб процеси налагоджувалися. Ми спробували це зробити багатьма проектами, і серед них відновлення цього пляжу. Ми хотіли зробити тут громадський простір, щоб сюди приходили люди. Ми спитали у людей, чому вони сюди приходять, і що їм тут потрібно. Нам відповіли, що насамперед протягом року сюди приходять люди з дітьми. Тому, тут є тепер дитячий майданчик, – выступил перед гостями мероприятия менеджер николаевской ячейки УАЛ Александр Медведев.

То, что на пляже можно проводить время с пользой, студенты УАЛ решили показать на примере «Этнофестиваля «Кошик» с открытыми лекциями, мастер-классами тематическими вечерами, спортивными занятиями и другими активностями. На сегодняшний день у реки на пляже, в частности, стоит деревянный пирс, схожий с тем, что находится в Парке Победы, детская площадка, пространство для занятия спортом. При этом, работа продолжается. Мэр Николаева Александр Сенкевич отметил, что в ближайшее время вопрос о передаче земли пляжа в городскую собственность будет вынесен на сессионное голосование. После этого, у власти будет возможность выделить средства на берегоукрепительные работы и освещение территории пляжа в вечернее время.

— Жителі Корабельного району заслуговують особливої уваги. Цей район трохи віддалений від міста, тому люди не відчувають себе частиною міста. В останній час тут відбуваються дуже цікаві зміни. Багато хто каже, що нічого не відбувається. Так казати дуже легко. Ми дуже рідко помічаємо гарні зміни і постійно критикуємо речі, що постійно були і ніколи не змінювалися. [...] Пляж «Чайка» завжди був занедбаний. Він насправді і сьогодні не в найкращому стані. Попереду ще велика робота. За весь час його існування він ніколи не був виділений як зона рекреації. Сьогодні це просто схил. [...] Студенти Української академії лідерства в першу чергу привернули увагу жителів до цього місця. Зробили тут гарно, щоб люди це берегли від вандалів, – сказал Сенкевич.

Стоит отметить, что борьба за голоса в проекте «Общественный бюджет» за восстановление пляжа шла очень динамично. Николаевский выпускник академии, Александр Бородин рассказал, как это было.

— За голосами ми йшли всюди, де є люди. Ми йшли в «АТБ-шки», у «Фуршети», у «Приватбанк», у магазини білизни. Ми просили проголосувати за наш проект. Але ми зіткнулися з таким нюансом: для голосування потрібен додаток «Приват24». Коли дві молоді людини підходять до вас, беруть під руку та просять відкрити «Приват24», це нагадує ситуацію з 90-их. Спочатку було 50 голосів, потім 100, 200, 300. Потім нам сказали, що від Корабельного району може пройти один проект, і ми оскаженіли. Ми створили Координаційну раду. [...] 300 молодих людей, випускників Української академії, з усієї країни приїхали сюди, аби прибрати пляж. Виносили сміття, зрізали гілля. Це було дивовижне дійство, – рассказал Бородин.

Напомним, что предложили отремонтировать эту рекреационную зону студенты Украинской академии лидерства, подав свой проект на «Общественный бюджет». В итоге он набрал необходимое количество голосов николаевцев, и на реализацию инициативы выделили бюджетные средства. Работы велись в этом году, и недавно они были завершены.