Карантинное 1 сентября: рассказываем, как в Николаеве стартовал учебный год на примере гимназии №1

Прочитали: 1516

Этот год, как для Украины, так и для всего мира отличился негативными последствиями из-за распространения заболеваемости COVID-19. Пандемия вынуждает практически постоянно вносить коррективы в условия карантина, целью которых является максимально обезопасить общество и продолжить его привычную деятельность.

Как известно, в связи с увеличением заболеваемости COVID-19 Николаевщина перешла, увы, уже в «желтую» зону карантина, что повлияло и на организацию образовательного процесса в новом учебном году, изменения в который по рекомендациям МОЗ и МОН должны были внести все учебные заведения.

Так, как все же николаевские школы провели День знаний и какие меры, следуя предварительным инструкциям  МОЗ и МОН, были задействованы в организацию учебного процесса, NikLife расскажет на примере Первой украинской гимназии имени Николая Аркаса.

По словам директора гимназии Сергея Бережного, День знаний в учебном заведении организовали, придерживаясь соответствующих карантинных требований, и впервые провели традиционное мероприятие в формате «радиолинейки», без участия родителей.

«У Першій українській гімназії імені Миколи Аркаса пройшов день знань, як і всі заклади середньої загальної освіти України, ми дотримувались карантинних вимог, ми не проводили день знань так, як це робиться традиційно в нас на перше вересня, а провели у форматі «радіо лінійки. З самого ранку у нас було відведено два входи для наших учнів гімназії: старшокласники 8-х, 9-х, 10-х, 11-х класів заходили до нашої гімназії з вулиці Нікольської, а менші учні заходили з головного входу. Нікого з батьків до закладу не допускалося та перевірялося, щоб всі діти заходили в масках.. Загалом, ми так розподілили дітей, щоб вони не стикалися один з одним», - сказал Сергей Бережной.

Руководитель также отметил, что в традиционном поднятии прапора перед «радиолинейкой» принимало участие небольшое количество учеников, после состоялся первый урок, в ходе которого детей проинформировали о методах безопасности себя и предотвращения распространения COVID-19 в период карантина.

«Ми провели підйом прапору, виконали гімн України та першої української гімназії. Прапор України та прапор першої української гімназії імені Миколи Аркаса винесли одинадцятикласники. При вході чергові заступники директора на чолі з директором приготували дезінфекційні розчини, та разом з медичною сестрою впускали наших дітей до приміщення таким чином, щоб не було скупчення дітей. «Радіолінійка» тривала всього 20 хвилин, після чого класні керівники провели перший урок «10 цінностей сьогодення», який пов'язаний з життєвими компетенція і яким чином потрібно себе вберегти від коронавірусу», - поделился директор.

Фото: Первая украинская гимназия имени Николая Аркаса

Помимо этого, определяющие звонки на перемену разделили по времени и для определенных классов таким образом, что после того, как первая группа учеников заходит в кабинет на урок, вторая только выходит на перемену. К слову, переменам уделили отдельное внимание: в школьном дворе расчертили пометки, которые определяют месторасположение каждого отдельного класса.

«Дзвоники у нас дають таким чином, щоб розділити дітей. Наприклад, якщо 5-й, 6-й, 7-й класи, то це дзвоник о 9:15 з уроку, то для 8-х, 9-х, 10-х та 11-х класів дзвоник лунає о 9:25, а для менших класів це вже дзвоник на урок. Тобто, одні зайшли на урок, а другі вийшли на перерву, всі вони виходять на подвір’я, та в цей час провітрюється приміщення. Після уроків відповідно проводитиметься санітарна обробка та прибирання кожного навчального класу. Кожен вчитель, який був з дітьми на уроці веде дітей у двір на 10-хвилинну перерву, після дзвоника заводить їх знову в клас. На нашому полі є намальовані розмітки площі, які визначають які класи та де повинні знаходитись на перервах. Ми змогли використати всю нашу матеріальну базу, щоб не переводити дітей у другу зміну. У нас просто старші класи будуть закінчувати навчання на 10 хвилин пізніше, а менші класи на 10 хвилин раніше», - рассказал руководитель школы. 

Что же касается предварительных рекомендаций МОЗ и МОН, то в гимназии постарались максимально реализовать: По территории всего заведения расположены антисептики, каждому классу предоставили отдельный кабинет для занятий, что позволяет школьникам не перемещаться по территории заведения, а в столовой поставили столы, придерживаясь дистанции 1,5 метра и ограничивая количество детей за каждым из них до 4-х человек.

Стоит отметить, что по требованиям МОЗ МОН в школе выделили и специальную комнату, которая в случае необходимости будет служить «временным изолятором» для ребенка, у которого будут обнародованы симптомы заболевания. Помимо «комнаты-изолятора» имеется также и необходимый медпункт с медиком.

«Ми також готові до того, якщо якась дитина повідомить про хворобу, чи температуру. У нас створений відповідна кімната-ізолятор, там є тапчан та вода. У нас є також медпункт та медична сестра, яка в такому разі проведе туди дитину, та далі будемо діяти відповідно інструкціям наданим Міністерством Освіти України та МОЗ. Ми зараз також діємо відповідно цим інструкціям. А учнів ми будемо проводити в інше приміщення, поки буде санітарна обробка того класу, де буде виявлена хвора дитина», - добавил Сергей Бережной.

Руководитель школы Сергей Бережной также добавил, что, невзирая на подготовленную организацию учебного процесса, педагогам очень трудно работать в период карантина и руководство чувствует помимо ответственности и большую нагрузку. Он также подчеркнул, что они надеются на завершение карантина, но при этом готовы к «красной зоне».

«Ми про все подумали та подбали, нам управління освіти та міська рада купили захисні маски та антисептики. Діти знаходяться на заняттях без маски, але коли виходять з кабінету обов’язково вдягають. Звісно, це дуже не зручно. Це велике навантаження на керівництво закладу та вчителів, тому що для того, щоб вчителю провести урок, йому треба до нього готуватись. Вчителі бігають з книжкам та конспектами з кабінету в кабінет. Це не є високий рівень організації освітнього процесу. Дуже велике навантаження на освітні заклади та нам дуже важко, але ми тримаємось, та прекрасно розуміємо, що повинні навчати дітей. Ми готові до червоної зони, це вже доведено працею вчителів на початку карантину та результатами державної підсумкової атестації», - поделился директор гимназии.

Напомним, как за парту впервые сели дети некоторых депутатов Николаевского областного совета и других медийных лиц. Также отметим, что с 2018 года дети учаться в школах по 12 лет.