«Плани на цей рік просто грандіозні»: Берсон про роботу театру в карантин, вакцинацію акторів та прем’єри

Прочитали: 976

Миколаївці з нетерпінням чекають початку нового сезону у вже національному Миколаївському академічному українському театрі. Він обіцяє бути дуже насиченим та яскравим. В інтерв'ю NikLife директор та художній керівник Микола Берсон, зокрема, зауважив, що театр робить все необхідне, щоб радувати глядача, навіть в умовах карантину.  

Відповідно до вимог Кабміну, установа має право працювати в «червоній» карантинній зоні за умови 100% вакцинації колективу. Цей процес Берсон тримає на особистому контролі, адже театр має грандіозні плани на цей рік. 

—  Ми розпочинаємо наш театральний сезон, для цього ми зараз все робимо. У мене зараз за списками під контролем вакцинація. Мені хочеться, щоб ми майже 100% вакцинувалися і змогли працювати. Тим паче, постанова Кабміну сьогодні, яка каже якщо спочатку 80%, а потім і 100% в «червоній зоні» вакцинованих, то можна працювати. Мені дуже хочеться працювати, тому що плани на цей рік просто грандіозні.

Також, у театрі піклуються і про безпеку глядачів — придбали спеціальний апарат для обробки рук, а також захисні маски. Приміщення обробляються щогодини. Кожна вистава в укрдрамі має аншлаг, тож колектив прагне і в новому сезоні працювати на повну. Микола Берсон чесно зізнався, що через обмеження боїться втратити глядача.

— Хочеться, навіть в умовах таких карантинних, щоб працювали не на пів-зали, а на весь зал, щоб глядачів не втратити. І трішечки страшнувато, будемо відверто сказати, але ми купили апарат, щоб руки обробляти і маски, кожну годину обробляємо весь театр. Заскучились і дуже хочеться працювати на повну. 

Як повідомив директор театру, продаж квитків стартує 20 вересня. Новий сезон, 29 жовтня, відкриватиме знакова та незвичайна вистава — «Пісня — душа співає», приурочена до 30-річчя Незалежності та отримання закладом статусу національного. Для театру це новий формат, адже оркестр буде грати на сцені, а не в театральній ямі. Також глядачів порадують виступи балету та вокалістів. 

— 20 вересня ми починаємо продаж квитків на наступний сезон вже. Відкриваємося 29 жовтня своєрідною виставою — це щось нове. Своєрідне театральне явище, де буде оркестр, балет та вокалісти — «Пісня — душа співає». Воно присвячене 30-річчю нашої держави та отриманню нами статусу національного. Це буде оркестр на сцені і балет на сцені, і вокалісти. Такого ще не було. Оркестр не в ямі буде, а на сцені. Оформлення я щойно затвердив — красиве українське національне.

Крім цього, на городян чекає ще ряд прем’єр. Вони будуть стартувати практично щомісяця та радувати глядача різноманітністю жанрів. Поціновувачі зможуть насолодитися продовженням історії «Гамлета», а потім новою казкою та новорічним шоу «Тигри престолів».   

— Ми починаємо 29 жовтня, потім 3 грудня нова велика прем'єра. Зараз ми репетируємо «Гамлета». Не продовження, а те, що було всередині, коли Гамлет запросив до себе акторів. 19 грудня День Святого Миколая дві прем'єри — казка та новорічне шоу «Тигри престолів». А потім приготовано ще чотири прем'єри на лютий, на березень. Кожного місяця буде прем'єра.  

Тож, новий театральний сезон в національному українському театрі обіцяє бути дуже насиченим та цікавим. Глядачам, які хочуть відвідати прем'єри та улюблені вистави, треба поспішити, щоб встигнути придбати квитки, адже їх розкуповують у лічені дні. 

Повну версію інтерв'ю Миколи Берсона журналу NikLife вже скоро читайте на сайті. В ньому директор та художній керівник розповість про 33 роки на посаді, відносини з керівництвом області та міста, вистави з контекстом про Януковича та корупцію. Чому театр не їздить на гастролі за кордон та чи правда, що акторам забороняють зніматись в кіно. Це та багато іншого скоро на NikLife.