Экс-министр Павел Шеремета рассказал, какие профессии через 20 лет заменят роботами

Прочитали: 664

Путешествуя по Украине со своими научными лекциями, украинский экономист, педагог, основатель Киево-Могилянской бизнес-школы и экс-министр экономического развития и торговли Украины Павел Шеремета не обделил вниманием и Николаев. В рамках своего визита в город он успел пообщаться со студентами и поведал им основные «хорошие и плохие новости» Украины. В свою очередь, общаясь с NikLife, он, исходя из своего опыта, а также руководствуясь знаниями, поделился мыслями о будущем определенных профессий.

Так, по его мнению, уже через 20 лет людям, имеющим дипломы экономических и юридических специальностей, будет трудно найти работу. В свою очередь, актуальной останется занятость спортивных тренеров.

— В 2040 році 43% економістів будуть замінені роботами. Тому ви сьогодні повинні себе запитувати, що у вас, що ви вчите такого, і це не є знання. Тому що ваші знання в 2040 році, знаєте, скільки разів уже застаріють? Вони вже до кінця цього року застаріють, розумієте? Тобто вміння вчитися, от що потрібно буде. Ось вміння задавати правильні запитання, от що потрібно буде. Тому що комп’ютери не вміють цього робити, ось. Ну, не хвилюйтеся, бо 97% бухгалтерів будуть звільнені і замінені роботами. 80% правників будуть звільнені. Водії автомобілів, ну, не найближчих 3-5 років, але будуть замінені, ось. Знаєте, хто не буде замінений? Це неймовірно! Буде тільки на 3% звільнено тренерів, персональних тренерів спортзалу, – объяснил Шеремета.

Интересно, что переходя от прогнозов, экс-министр заострил внимание на необходимости социализации среди людей, а также вырабатывании социальных навыков. Он считает, что именно владеющие умением правильно и вежливо работать с людьми не могут быть заменены.

— Соціальні навички в XXI ст. стають критично важливими. Ти можеш знати все, що хочеш, ось, але вміння твоє вислухати, пояснити, вибудувати коаліцію, подолати власний стрес, подолати психоз інших людей навколо, ось. І, між іншим, тренери в спортзалі це якби вміють. Ну, я в спортзал ходжу, часто туди ходжу. Я правда без тренера, ось, але я їх слухаю, яку локшину вони вішають на вуха, це просто неймовірно. Але вони в попиті, для них вічно праця є. Комп’ютер пам’ять замінить, мислений процес замінить, ти з цим не будеш конкурувати, але комп’ютер не може замінити людської уваги, доброти, привітності, усмішки, поки що не може цього замінити. Я думаю, що не замінить. Ми все одно хочемо людської уваги, людської доброти, людської привітності. Ось, будь-яка галузь, яка це використовує, вона має майбутнє, на мій погляд, особливо в такому соціологічному місті, як Миколаїв,подчеркнул он.

Напомним, что во время своей лекции Шеремета дал ряд советов для представителей городской власти и лично ректору скандальной «Могилянки» Леониду Клименко.