Екс-міністр України Павло Шеремета: «У Миколаєві недоглянута сфера послуг»

Прочитали: 489

Відомий економіст Павло Шеремета раніше обіймав посаду міністра України з питань економічного розвитку та торгівлі. Здобув освіту він в Університеті Еморі, потім заснував одну із перших в Україні бізнес-шкіл — Києво-Могилянську та створив майстерню стратегій «Прорив». Також працював президентом Інституту Стратегії Блакитного Океану в Малайзії і був радником малазійського прем’єра, коли тамтешню економіку визнали однією з найуспішніших в Азії. NikLife «підловив» пана Шеремету у Миколаєві, коли той читав лекцію місцевим студентам. Нераціонально було б втрачати можливість поцікавитися, над розвитком яких галузей, на його думку, потрібно працювати в першу чергу.

Читайте також: Екс-міністр Павло Шеремета розповів, які професії через 20 років замінять роботами

Так, економіст не зміг чітко окреслити свою позицію з приводу цього питання. Він пояснив: якщо б хоч хтось знав, в якому напрямку рухатися кожному місту, країна би давно змінилася на краще.

— Я не знаю, які галузі потрібно розвивати у Миколаєві. Чесно! Мого айк’ю не вистачає. Більше того, я вам скажу, що якщо знайдуться люди, які скажуть, що вони знають, то перевірте, чи це не є шарлатани. Тому що, якби такі люди були, то вони б уже сказали: «Миколаєву – оце, Херсону – оце, Кропивницькому – оце, Одесі  оце». І уже б уся країна би піднялася, розумієте?

Окрім того, він все ж таки виділив недолік Миколаєва, який, на його думку, видно неозброєним оком. Це сфера послуг. Шеремета вважає: якщо представники цієї галузі почнуть конкурувати між собою, це спричинить економічний підйом міста.

— Тут головний фактор – повезло або не повезло. Але все ж таки, неозброєним оком видно, в Миколаєві недоглянута галузь послуг. Це очевидно. Але ж галузь послуг, при чому будь-яких послуг – готельні, ресторанні, хімчистки, овочево-фруктові магазинчики маленькі, усе – це те, що необхідно розвивати в першу чергу. Коли вони почнуть конкурувати між собою, тоді почнуть відрізнятися між собою.

При цьому Шеремета підкреслив, що вважає Миколаїв специфічним містом у доброму сенсі цього слова. Тут йому смакує тайська їжа найкраще в Україні.

— Миколаїв насправді дуже специфічне місто. По-хорошому специфічне місто. Тут воно інженерне, воно інше просто. Потрібно просто масивне підприємництво. Оце галузь, про яку я говорив, в першу чергу.  Але однозначно тут найкращий вок (тайська їжа у коробочках – ред.) у країні. Знаєте що, я прожив три роки в Азії. Я знаю, як смакує хороший вок. В Миколаєві він такий вже зовсім, як у Азії. Я завжди доводив арифметично, що неефективно вдома готувати вечерю і сніданок кожного разу. Цим повинні займатися люди, які це роблять добре.

Нагадаємо, що на самій лекції Шеремета обурився кількістю вихідних в Україні і порадив звільняти викладачів «Могилянки».