DZIDZIO: «Секс - это обмен энергией, которой нельзя просто так, с кем-нибудь делиться»

Прочитали: 1117

DZIDZIO, он же Михаил Хома, мегапопулярный чувак с бородой и усами. Антигламурный певец, а также композитор, художник, философ, драматург, бард… И этот перечень можно продолжать и продолжать, настолько многогранна эта незаурядная личность. NL пообщался с Михаилом во время его визита в Николаев и узнал о многих аспектах «первого раза» в его жизни. Успешный максималист не только поделился планами на 2019 год, но и рассказал о своем отношении к политике, о том, где черпает силы, чтобы всегда быть «энерджайзером», и почему детям нужно рассказывать о сексе.

NL: Ви маєте величезну армію шанувальників з дітей, при цьому в текстах ваших пісень є такі фразочки, як «без ліфчика мала» та інші з сексуальним підтекстом. Часто стикалися з негативом та критикою щодо цього?

М.Х.: Буває. Священики мені писали листи, та й прості люди. [...] Чому мене діти люблять? Якщо ми їх будемо обманювати, буде неправда, вони ж бачать інакше на дворі. Вони ж бачать в інтернеті зовсім інакше, мова розмовна звучить на дворі. Тому це треба сприймати нормально. Діти вже більше знають. Вони відчувають, чи то правда, чи ні. Я стараюся бути дуже правдивим, показувати те, як є. В мене є пісні і без таких підтекстів та за змістом зовсім іншим. Наприклад, пісня «Моя любов», там зовсім інакший підтекст. Наче прості слова: «Метелики літають, літаю з ними я. Переливаю в собі до тебе почуття. З тобою я щасливий, себе не впізнаю. Ніхто не розуміє мене, бо I love you». [...] Коли люди послухають цю пісню, вона максимально відкриє чисте серце.

NL: Чи можна тоді вашу творчість для дітей вважати такою собі секс-просвітою?

М.Х.: Можна. Взагалі треба на ті теми говорити. Просто ми стидаємося, тато з мамою не говорять на ту тему, а потом діти щось не правильно розуміють та собі мають якісь травми, виношують їх. Це нормально говорити на ці теми. Вони все знають. Взагалі цензуру треба скоротити. Треба виховувати не з того, щоб забороняти, а треба говорити, чому так не гарно. Як мінімум хтось має почати ту розмову. Я думаю, я готовий.

NL: От ви сказали, що цензуру треба скоротити. Але десь повинна все ж бути й межа таких «скорочень», аби все не скотилося геть нижче плінтуса.

М.Х.: Ти  говори собі що хочеш, показуй, але річ у тому, чи на це будуть дивитися. Тобто, межу собі нехай сама людина вибирає. Як воно буде агресивно, неприємно, негарно, то ніхто не буде дивитися. Все має бути гарним. Якщо ти матюкаєшся, воно має бути в касу, потрібно (сміється).

NL: В тему.

М.Х.: Так, «смачно має бути». А якщо воно не йде, так й слухати не будуть. Тобто цензура - це те, що люди будь дивитися, і те, що не будуть. Є різна публіка.

NL: Є якась межа для вас? Те, що ви в житті ніколи не зробите, речі, через які не переступите, якісь принципи?

М.Х.: Ну так, є кілька принципів. От приклад можу навести. Я не підтримую всяку там педофілію, я цього не розумію, для мене це людська якась хвороба. Оце в принципі, не  можна робити.

NL: А секс-меншини, яке до них ставлення?

М.Х.: Хай собі будуть і вони, а що я маю до того? Так само, є якісь люди, які мають інше бачення, ніж ми. Я маю інакше бачення, то чому я маю нав’язувати комусь своє? То якщо є таке в світі, що з тим робити? Позабивати таких людей, чи хай вони нас позабивають? Треба якось вживатися, розумієте? Що воно таке є. І не треба брехати, що його нема.

Читайте также: «Первый раз» DZIDZIO и кухня «Короля десертов»: в 2019 год вместе с новым номером журнала NL ВИДЕО

NL: То може вже настав час для законодавчого врегулювання цього питання в Україні?

М.Х.: Не знаю. Я скажу так, до того треба дорости суспільству. [...] До того треба нормально ставитися. Росте суспільство. Подивіться чим, ми дихаємо, що ми робимо. Еволюція буде, та ще не таке буде. До того треба привикати, треба нормально то сприймати. Не треба ставитися як дичь. Ми ж живемо в новому віці.

NL: Важко не погодитися з вами. Зараз в Україні стартувала передвиборча лихоманка. Багато артистів і музикантів вже відкрито підтримують якихось кандидатів. Чи є у вас якісь уподобання та чи будете ви за когось агітувати на майбутніх президентських виборах?

М.Х.: Я максимально неполітична людина, я не розуміюсь в тому. В такому вигляді політика, в якому вона зараз є, вона мені нецікава навіть. Тому в мене інші принципи. Я люблю духовний розвиток, і я бачу, як воно в майбутньому має бути. Так як воно є, то ще дуже застаріле. Воно залишилося та ми мусимо це пережити. [...] Є час і поступово воно мине. Я чекаю тільки на то, як підростуть діти. Я тільки на це чекаю, бо зовсім інакше буде.

NL: Вірите у те, що нове покоління змінить політичний контекст?

М.Х.: Я вірю. Ми мусимо. Ми ж не можемо забрати тих людей (сучасних політиків, - NL). Ті грубі мужики, які багато їли, в костюмах і краватках такі. Ну вони ще є. І ми ще скажемо їм: «Дякуємо за епоху та до побачення».

NL: Є надія, що в 2019 році щось та й зміниться?

М.Х.: Ну, не думаю. То треба зовсім концептуально все по-новому. Треба інших людей, молоді. Треба запалювати людей бути успішними, не страшити, впевненість давати. Але наразі людям це не потрібно до кінця.

NL: Себе бачите політиком?

М.Х.: Зараз я максимально люблю творчість. Мені є, що розказати. От наприклад, я страшенно закоханий в природу України. Я бачу, як країні потрібні симфонії, опери, нові вірші, вишиванки, шикарні фотографії. Нам є, що показувати та розказувати на весь світ, а для цього нам всім треба працювати в різних галузях.

[...] Полную версию интервью читайте в #34 номере NL

NL: Цікаво. А щодо першої реакції на фільм «Перший раз»?

М.Х.: Ну, класно. Люди плескали. Я дуже переживав, як глядач зреагує на той повільний ритм. І, по суті, класику. Так вже ніхто не знімає. Модерн. Так вже ніхто не робить, але люди сприйняли. Знаєш чому? Бо коли багато дивляться фільмів, завдання в режисерів, що зробити? Мені всі кажуть: «То комедія і все має бути тільки «хі-хі, ха-ха». Для мене фільм - це не «хі-хі, ха-ха». Фільм - це заставити людину побути півтори години «там», перемикнутися. Тобто, це ніби задурити. Як ти це зробиш? Це, в принципі, не задурити. Погане слово. Краще магію якусь таку розбудити в людині. Завести туди, в мій стан закоханості. Щоб людина от якось туди потрапила. Як це ми робимо? Ми це робимо через кадр, через музику, через очі в кадрі. [...] Фільмів ще буде мільйон, я не знаю, який з них буде кращий. Саме основне - завести та знаєш що? Зараз люди, щоби ти не робив, вони будуть тобі довіряти. Ти щось зробиш і їх це вже манить. Потім вони так само хочуть щось робити на своєму рівні.

NL: Заряджаються?

М.Х.: О, так. А помилки будуть, вибачайте. Знаєш, коли про помилки ми будемо говорити? Через п’ять років. Коли ми навчимося. Ми ж не кажемо, що ми вміємо. [...] Мені особисто подобається. Чесно, я не люблю дивитися на свої роботи, бо страшенно до себе критично ставлюся, страшенно!

Читайте также: В Киеве избили фронтмена группы DZIDZIO – артист дал официальные комментарии ВИДЕО

NL: І останнє питання. Перший секс?

М.Х.: Господи! Я вам скажу так. Я досвіду багато в цій справі не маю. Я колись може стидався того, але тепер не стидаюся і слава Богу. Я себе зберіг для когось, для себе. Я не розкидався направо і наліво, бо я вважаю, що це має бути тільки через любов. Це не є фізкультура і не є спортзал, і це людям треба пояснювати, як мінімум дітям. Щоб вони розуміли, що секс - це обмін енергією, якою не можна просто так з ким-небудь  обмінюватися. Це тільки через любов, тоді з енергією виносиш щось більше. А якщо це дітям зараз пояснювати, через цей фільм, що таке секс? Через того метелика… Кожен собі домалює. Для цього є програми та канали різні. Дітям треба пояснювати, що секс - це щось більше, а не просто так.

Статья из #34 НОМЕРА журнала NL

Беседовала: Татьяна Вязникова

Фото: Антон Малиновский, пресс-служба DZIDZIO (dzidzio.com)

Локация: MULTIPLEX, ТРЦ «City Center»