Треба стимулювати спортсменів: призер чемпионатов Европы Александр Ключко о николаевском боксе и семье

Прочитали: 802

Николаевский боксер, участник летних Олимпийских игр в Пекине, мастер спорта Украины международного класса Александр Ключко рассказал о состоянии спорта в родном городе, тренерстве и семье. 

Об этом пишет Федерация бокса Украины

Спортсмен доминировал на украинском ринге в 2000-х годах и дважды брал бронзовые медали на чемпионатах Европы. Сегодня он делится своим опытом и тренирует других спортсменов. Александр считает, что на данный момент в Николаеве существует проблема и упадок в сфере спорта. 

У нас зараз конкретний занепад. Лише в останні два роки тут все трохи заворушилось. У нас є 3-4 здібних малюки, а дорослих юніорів взагалі немає. І фінансування немає. Зараз з’явилися молоді хлопці. Але потрібно шукати кошти – тренерам повинні зробити нормальні зарплати, треба обкатувати боксерів, робити вітамінізацію, екіпірувати. Треба допомагати і стимулювати спортсменів.

У нас 14-річний боксер став другим на Європі і я з хлопцями зробив йому подарунок на День святого Миколая. Ми купили йому американські рукавички, шолом, бандаж, бинти. Відзначили, щоб простимулювати до подальшої роботи. І про тренера теж не забули.

Кроме того, Ключко вспоминает свои достижения и спортивную деятельность в качестве аматора. Он боксировал в клубе «Николаев», руководство которого стимулировало победу ребят на чемпионате Европы солидным вонораждением. Так, спортсмены действительно добивались успеха, представляя клуб лидером на чемпионатах Украины около 4 или 5-ти лет подряд. 

Мені здається, що цей рекорд досі тримається. Президент клубу Олег Миколайович Богомаз нас одягав, обував, ми усюди їздили, у всіх були хороші зарплати. У клубі культивували бокс, кікбоксинг, боротьбу, тайський бокс і т.д. Наша команда по кікбоксингу теж 5 чи 7 років поспіль була найкращою.

После завершения профессиональной карьеры в Национальной сборной, Ключко посвятил себя семье и тренерству. К слову, он тренирует своего старшего сына и проводит индивидуальные тренировки с другими спортсменами. 

У мене прекрасна сім’я, народився другий син. Старшому 10 років, а малому 3 рочки тільки буде. Треную свого сина, а також індивідуально хлопців, які просять допомогти. 20 грудня їздили з ним на змагання, де він посів перше місце. За тиждень до цього також їздили на турнір, який став для нього дебютним, і він посів перше місце.