«Треба завжди шукати позитив»: як змінилось життя велоспортсменки Нагірної після «відстрочки» Олімпіади

Прочитали: 517

Літні Олімпійські ігри, які повинні були відбутися цього року в Токіо, перенесені на 2021 рік. Це рішення було прийнято японською владою після переговорів з керівництвом Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Причиною стала загроза поширення коронавірусної інфекції.

Вихованка Школи вищої спортивної майстерності міста Миколаєва з велоспорту Анна Нагірна, яка здобула ліцензію для участі в Іграх 2020 року в Токіо, розповіла для NikLife, як змінились її тренування в період карантину, поділилась вечірніми провокаціями сина цукерками, та чим відволікається в період пандемії.


NL: Міжнародний олімпійський комітет у зв’язку з пандемією офіційно переніс Олімпіаду-2020, яка мала відбутись в Токіо на 2021 рік. Як ви відреагували на цю новину?

— Я звісно засмутилася, але здоров’я людей набагато важливіше, ніж наші спортивні досягнення. Головне, щоб зараз усі були здорові. Для багатьох молодих спортсменів це навпаки стало стимулом ще краще підготуватися до змагань. Для спортсменів, які планували закінчити кар’єру після Олімпіади, час відтягнувся ще на рік. Але є й багато позитивного, спортсмени зробили зараз собі вимушений відпочинок, та проводять час з сім’ями, а вже потім з новими силами будуть готуватись до змагань.

NL: Чи тяжко вам як спортсменці переживати карантинні умови?

— Так, досить тяжко. Ми знали, що мали відбутись змагання, дуже готувались до них. В березні трішки опустились руки, через невизначеність. Але ми зробили собі своєрідні канікули. Переживання є, через те, що немає чіткого рішення, коли скінчиться карантин й можна буде повернутись до змагань. Ця невідомість суттєво впливає на настрій.

NL: Олімпіаду в Токіо перенесли на 23 липня 2021 року, чекати ще рік. Чи не вплине ця дата на вашу участь в змаганнях?

— Ні, ця дата не має вплинути. Багато хто із спортсменів ще не здобули ліцензію на участь, саме їм прийдеться її виборювати.  Ми вже маємо ліцензію, тому надіємось, що нічого не зміниться, та просто перенесеться на інший рік.

NL: Як ви сказали, багато спортсменів не отримали ще ліцензію. Змагання на участь в Олімпіаді для них також перенесли на наступний рік?

—  Змагання, на яких кандидати мали набирати очки скасували, відповідно вони мають наздоганяти програму. Можливо, після закінчення карантину, будуть відбуватись турніри на місце в Олімпіаді. В кожному виді спорту різний підхід, на Чемпіонаті України по шосейному виду спорту мала розігруватись ще одна ліцензія, яка повинна була відбутись в червні, але захід перенесли на серпень. Тому в миколаївських спортсменів ще є можливість придбати ліцензію на Олімпіаду.

NL: Чи будуть в наступному році проводити повторні змагання для спортсменів, які вже отримали ліцензію, щоб перевірити необхідну підготовку для участі в Олімпіаді?

— Якщо чесно, не мають робити такі заходи. Ліцензія вже закріплена за спортсменами, які її виборювали, але можуть внести якісь зміни. Проводили Чемпіонат світу, після якого відбирались спортсмени для участі в Олімпіаді. В 2021 році його повторно проводити не будуть. Після Олімпійських ігор мала змінитись система в велоспорті, зимові кубки світу, мали переноситись на осінь, і вже не було б шість кубків світу, а мало б бути 2-3. Буде справедливо, якщо вже завойована ліцензія залишиться, бо ми вже завершили свою підготовку. Повинні залишитись тільки змагання тренувального характеру, щоб ми залишались в режимі.

NL: Чи може змінитись на вашу думку список претендентів на участь в Олімпійських іграх в наступному році?

— Ті, хто вже відібрався мають залишитись, але якщо по стану здоров’я, чи іншим обставинам хтось відмовиться, то буде залучений хтось інший. Все ж рік очікування - великий період часу. 

NL: Як ви вважаєте, чи вплине суттєво пандемія коронавірусу на світ спорту?

— Дуже багато видів спорту не мають в теперішній час взагалі змоги тренуватись. Ті спортсмени, тренування яких залежить від спеціальних приміщень з спеціальними силовими навантаженнями, на теперішній час взагалі не мають змоги тренуватись. Це зв’язано з тим, що тренувальні зали та басейни закрили на невизначений термін. Атлетика та велоспорт в період карантину більш пристосований до індивідуальних тренувань. За рік можливо дехто набере необхідну форму, а ті, хто вже був готовий, повинні покласти всі зусилля,  щоб її втримати на тому ж рівні. Це стосується як фізичного, так і емоційного стану.

NL: Чим ви відволікаєте себе, щоб не пригнічуватись в період пандемії?

— В мене є дитина, з якою я маю змогу провести більше часу, я задоволена, що зараз є така нагода. В березні було холодно, саме в зв’язку з цим я пропустила тренування, але крутила педалі на велотренажері, та робила вправи вдома.

NL: Чи змінились ваші тренування в період карантину?

— Так, тренування змінилися, адже  раніше можна було відвідувати спортивну залу. Треба набирати силу, а силу потрібно прокачувати в залі на спеціальних тренажерах для необхідних навантажень стосовно велоспорту. Можливості ходити в зал тимчасово немає, тому залишається тренування на шосе. На деяких маршрутах з невеликими гірками є можливість підтримувати свою фізичну форму, саме  таким методом стараємось виїжджати та набирати силу. Коли перестаєш щось робити, буквально за два тижні втрачаєш форму. Залишається надіятись, що скоро відкриють зали, та буде можливість їх знову відвідувати, а поки що можна замінити вправи для ніг стрибками, чи ходити по сходах.

NL: Як ви проводите тренування в період пандемії?

— По можливості, виїжджаю, та самостійно тренуюсь на велосипеді. За такий довготривалий час в спорті, я вже знаю свої тренування. 2-4 години в день потрібно проводити на велосипеді, щоб серце працювало, та м’язи були в тонусі.  Ми зараз живемо на дачі, та маємо невеличкий город, це також своєрідне фізичне навантаження. (сміється)

NL: На теперішній час ви частіше знаходитесь вдома, та менше часу проводите на тренуваннях. Чи вплинув період карантину на ваш фізичний стан та вагу?

— Коли зробила собі своєрідні «карантинні канікули», то трішки розслабилась та побачила, що форма змінюється. Коли я стала на ваги та зрозуміла, що набрала 1-2 кг, відразу змінила раціон їжі на салати. Я своєчасно звернула на це увагу, з дитиною за цим слідкувати тяжче, бо часто провокує на щось солоденьке. (Сміється) Але зараз знає, що мама на дієті та вечері цукерки їй давати не треба.

NL: Чим би ви порадили відволікатись в період пандемії?

— В людини має бути якесь хобі, треба обдумати, що подобається, підібрати близьке до душі заняття, хтось вишиває, хтось читає книжки. Бажано проводити максимум часу з рідними. Я рекомендую прогулянки в парках та лісі, хоч і казали, що це робити не бажано, але якщо ви дотримуючись дистанції з іншими, подихаєте свіжим повітрям це піде тільки на користь. Замикатись в чотирьох стінах та чекати невідомості не треба. Та врешті решт зайнятись тим, що не могли собі дозволити, коли проводили багато часу на роботі. Завжди треба шукати щось позитивне.

Юлия Миллер