Влияние «Мультика» на власть, золото Януковича и граффити: что говорил Луценко в Николаеве

Прочитали: 3328

Каждый человек может прийти в прокуратуру и сообщить о преступной деятельности группировки «Мультика», которого недавно задержали сотрудники правоохранительных органов. Силовики, в свою очередь, обещают неразглашение имен пострадавших. Это и многое другое на брифинге сообщил Генеральный прокурор Украины Юрий Луценко, который в понедельник, 4 сентября, посетил Николаев.

По мимо этого, Луценко вручил награды прокурорам, которые вели дело «Мультика», а также около часа общался с прессой. NikLife публикует самые интересные выдержки из брифинга Генпрокурора.

О работе прокурора области Тараса Дунаса и деле «Мультика»

Рік і місяць тому я представляв нового прокурора Миколаївської області пана Тараса Дунаса. І скажу відверто, що я не помилився, коли прислав людину професійну і яка не має жодних зв’язків із Миколаївською областю. Кінцем операції по знешкодженню ОЗУ (організоване злочинне угруповання, – прим. NL) «Мультик» буде тоді, коли ми знешкодимо також його представників, що засіли в органах державної влади, в інших відомствах, які розташовані тут та в інших регіонах держави.

Прокурор Николаевской области Тарас Дунас

О депутатах, которые могут быть связанными с Титовым

Мене дивує в цій справі одне: та самогубча безбашенність деяких політичних сил, які стали на захист керівництва ОЗУ Тітова-«Мультика». Це їхня справа, кожен може йти на дно як хоче, але те, як це роблять депутати Миколаївської міськради викликає лише здивування. Правда це на перший погляд.

На другий погляд все зрозуміло. Вони настільки залежні від бандитів, що вимушені навіть під їхню диктовку із камери Маріупольського ізолятора вчиняти ці ганебні кроки. Але це не означає, що політикою можна буде прикрити діяльність як бандитів, так і їхніх «шісток»-політиків. Будем розбиратися незалежно від партійних кольорів, бо, на жаль, там не одна партія на гачку – там весь політичний спектр. Будемо давати законну оцінку всім їм, бо вилучені матеріали дають нам таку можливість.

О возможном роспуске городского совета

До активних членів угрупування ми поки що причисляємо тільки тих, кого затримали або вручили підозри. Усіх інших обшукували, бо слідство вважало, що це необхідно для встановлення істини. На разі не йдеться про підозру будь-якому депутату Миколаївської міської ради. Але вони самі документують свої зв’язки достатньо відверто. Питання розпуску міської ради не лежить в моїй компетенції.

В місті фактично було двовладдя, коли офіційний мер був лише видимою частиною влади. Решта питань приймалась замість нього під серйозним впливом кримінальних структур.

О скандальных депутатах областного совета, которых связывают с «Мультиком»

Ці люди (Фроленко, Барна, Москаленко, – прим. NL) також вивчаються на предмет законної чи незаконної співпраці із ОЗУ.

О найденном золоте Януковича

Дійсно закордоном було виявлено серйозний золотий вклад в один із банків. Щоправда журналісти дещо не дочули. В прокуратурі сказали: «Людей із орбіти Януковича». Я знаю, про кого йдеться, але не можу повідомити в інтересах слідства. Це дуже відома справа в Україні, ми по ній уже давно і детально йдемо. Йдеться про Швейцарію.

Об убийстве экс-депутата Российской Госдумы Вороненкова

Замовник зараз знаходиться на території Росії, він має причетність до злочинних кіл РФ, а також має жваві контакти із прес-службою Росії. Виконавцями були, в основному, громадяни України. Деякі з них ідентифіковані, а ті, на кого є відповідні докази, затримані.

О «крышах», которые в день задержания «Мультика» были в шоке

Це дані слідства. Але для нас їхні панічні передзвони є дуже корисними. Навіть мені подзвонив високопоставлений депутат ВРУ, спитав що робити його депутатам? Я сказав, що співпраця депутатів із слідством скорочує дорогу до камери. Ті, хто був в шоці – не всі є злочинцями.

Был ли этот депутат из «Оппозиционного блока»?

В більшості так, але це не все. Злочинці не мають партійності. Я пам’ятаю як зустрічався із депутатом ВРУ, він казав «Ну як же так? Ти ж пообіцяв! Мультик мене особисто пресує! Але нічого не робиться! Що робити?». Я не міг йому нічого сказати, тому що треба було дати результат.

О Николаеве и его развитии

Я їжджу по Україні достатньо часто. В містах, завдяки президентській програмі по децентралізації, накопичились достатньо великі ресурси. На сьогоднішній день міська рада має на депозиті 450 мільйонів гривень. Я їжджу по всій країні і бачу новобудови. Я сьогодні в Миколаєві часу провів малувато, але мені в очі нічого не кинулось. Якщо люди не бачать, що щось будується, значить десь у когось воно осідає.

О том, в чем именно обвиняют Титова и компанию

Було створено угрупування, члени якої займалися рекетом, розкраданням комунального та державного майна, незаконними операціями із наркотиками, погрозами, тиском та вимаганням від бізнесменів: від кладовищ – і я не жартую – до крупних промислових підприємств. Фактично, по цьому група мала налагоджені стійкі зв’язки із людьми в органах влади, а також із злочинними спільнотами в місцях позбавлення волі. Весь цей букет називається «Організоване злочинне угрупування «Мультик».

Під час обшуків ми встановили 18 стволів, які доповнюються георгіївськими лєнтами по місцю збереження. Це не юридичне звинувачення, але про щось говорить.

Деякі відео, які ми бачимо із персональних телефонів, говорять про різко антиукраїнську позицію громадянина Мультика. Такі висловлювання притаманні лише тим, хто ненавидить країну. Це було в побутових умовах, на «п’янках-гулянках», і це не можна розцінювати як сепаратизм і тероризм. Ми розглядаємо чи були зв’язки угрупування із терористичними організаціями. Один із епізодів дає нам для цього підстави.

О Законе про амнистию, который вызвал резонанс в сети

Приблизно 1700 осіб з числа учасників АТО або військовослужбовців зможуть за три місяці закрити свої проблеми з законом. 1100 осіб – це дрібні порушення дисципліни під час несення служби. Наприклад, самовільна відлучка з розташування військової частини, недбале виконання обов’язків, непідкорення наказам офіцера.

О скандале с граффити в Киеве

Графіті, які були нанесені на магазині на Грушевського охороняються законом. Згідно з рішення Міністерства культури їх віднесено до історичних пам’яток місцевого значення. Це означає, що їх пошкодження чи ліквідація охороняються законом. Наразі досліджується, хто саме знищив ці графіті. У слідства є відео і фото з особами, які пошкоджували ці графіті. Якщо ці особи будуть ідентифіковані, вони отримають підозру. І далі суд буде приймати рішення.

Юрий Ягольник