Алексей Савченко рассказал, что деньги на аэропорт собирали с «припрятанных» средств в бюджетах районов

Прочитали: 2418

Глава Николаевской ОГА Алексей Савченко рассказал NikLife, что деньги на аэропорт, которые выделяли райсоветы, были «припрятаны» главами районов.

Изначально глава области отметил, что очень недоволен отношением на государственном уровне к проектной и сметной документации, а также к строительным нормам. По его словам, стоимость того, что можно построить за «одну гривну», экспертиза поднимает до «гривны и тридцати копеек».

— Багато речей, якими я не задоволений. І по проектам, і по кошторисах цих проектів, і по тому, що на загальнодержавному рівні треба змінювати все ж таки експертизу і ставлення до будівельних норм. Бо закон побудований таким чином, що я розумію, що можна зробити за гривню. Віддаєш на експертизу, вони тобі повертають і кажуть «зроби за гривню тридцять». Ну чого? А якщо я не зроблю так, то КРУ напише, що я порушив і в неналежному стані по недоцільному проекту зробив такі там речі…

Помимо того, главный менеджер области поделился тем, как удалось «уговорить» райсоветы выделить средства на реконструкцию аэропорта. Так, главы этих районов, по его словам, специально занижали показатели бюджета, чтобы «спрятать» деньги.

— Кожного року, кожного кварталу ми дивимось показники районів. Що голова району може зробити? Ну ось як було раніше: голова райдержадміністрації, маючи повноваження, міг навіть вирішувати, що буде вирощуватись на полях. Сьогодні такого впливу ми не маємо, ми можемо тільки дотриматись законності. У нас сьогодні таких повноважень немає. І зараз сільский голова разом з депутатами займаються своїми справами, будують район в той спосіб, яким вони собі його уявляють. І уявляють вони все дуже просто: формуючи свій бюджет, вони знають усіх власників підприємств, мовляв, знають, хто скільки буде платити. Знають, що це підприємство збільшить виробництво і свідомо занижують показники.

В то же время Савченко пояснил, что взял из «налоговой» все показатели и сравнил с теми, что предоставляли районы, а после предложил им помочь с финансированием реконструкции аэропорта. Когда главы районов отказались, он показал им сводку показателей и попросил 50% от «припрятаных» денег.

— Будуючи плановий бюджет, я взяв з податкової всі показники і звірив їх. Зрозумів, що вони (районы, – прим. ред.) дають занижений бюджет на 30-40% від того, що в них буде, подивився на це і погодився свідомо. Ми їм сказали: друзі, ми збираємо на аеропорт по обласній програмі, долучайтеся. До чого це призвело? Всі почали розповідати, що в них щось там і таке інше. Я їм показав «сухі» цифри. Мовляв, друзі, якщо ви думаєте, що ми не розуміємо це, то ви маєте величезну помилку. Наприклад, вони собі заклали, щоб ми не бачили, 3-5 мільйонів – ми попросили 50% від цього.

Также в ходе общения Алексей Савченко рассказал о своих ошибках и планах на 2018 год.

Напомним, что 23 января на территории аэропорта прошло выездное совещание, во время которого выяснилось, что из запланированных 150 миллионов гривен удалось собрать 133 – на данный момент не потраченными остались 35,5 миллионов.