Супруга главного таможенника Николаевщины, нардеп Суслова рассказала о насилии в семье ВИДЕО

Прочитали: 2648

В канун Международного женского дня, 8 марта, жена главного таможенника Николаевской области Романа Криля, народный депутат от «БПП» Ирина Суслова в эфире «Громадського радіо» пообщалась с журналистами о реформах, направленных на защиту прав женщин.

В интервью депутат затронула темы разного вида насилия в семье и указала на самые уязвимые к нему слои населения. Кроме того, она вспомнила и о Стамбульской конвенции о предотвращении насилия в отношении женщин, что была разработана Советом Европы и открыта для подписания в 2011 году.

Читайте также: СМИ сообщили, что нардеп Суслова пришла в Раду с сумкой за $3,000 – она заявила, что ходит с подделкой

«Коли б ми ратифікували Стамбульську конвенцію, то ми б мали абсолютно іншу історію, адже був би рамковий документ, що передбачає певні зобов’язання для України. Наприклад, криміналізувати злочини, які носять характер домашнього насильства, створити мережу притулків для допомоги жертвам домашнього насильства. А жертвами домашнього насильства можуть бути не тільки жінки, а й діти, люди похилого віку, і навіть чоловіки. Тому що домашнє насильство — це не тільки фізичне насильство, це і економічне, психологічне насильство. Ось приклад економічного насильства, коли чоловік або жінка встановлює чітку суму і видає обмежену кількість грошей іншому члену сім’ї», – рассказала Суслова.

Кроме того, она ужаснула статистикой пострадавших от насилия женщин.

«За даними ПРООН в Україні страждає орієнтовно 1,8 мільйона жінок від фізичного домашнього насильства, загинуло за минулий рік – 600. І це те, що нам відомо, що вони загинули точно від домашнього насильства. Тобто відбулася сварка, бійка і чоловік застосував силу до жінки і вона вмерла. А уявіть, про скільки жертв ми не знаємо! Тому що вони кваліфікуються не за ознакою домашнього насильства, а за іншою ознакою. Наприклад, раніше домашнє насильство можна було кваліфікувати у разі, якщо насильство відбувається між чоловіком і дружиною. А що робити, якщо колишній чоловік приходить до колишньої дружини і так само чинить таку саму історію? Згідно з тим законом, який ми ухвалили, це буде кваліфікуватися як домашнє насильство, а раніше – не кваліфікувалося», – объяснила депутат.

При этом она заявила, что все жертвы могут обращаться к ней напрямую в Facebook за помощью. К слову, на своей странице в упомянутой сети нардеп поздравила всех женщин с 8 марта публикацией, в которой призвала их объединяться в борьбе против гендерной дискриминации.