Пожелания губернатора: что у Алексея Савченко «есть сказать» об изменениях в области

Прочитали: 958

В понедельник, 18 июня, глава Николаевщины Алексей Савченко собрал журналистов для того, чтобы обозначить свою позицию по нескольким важным и актуальным проблемам области на данный момент. В рамках встречи главный менеджер области высказался по поводу задержанных ФСБ очаковских рыбаков на границе с аннексированным Крымом, новом витке рейдерства среди предпринимателей, а также объяснил, почему устроил турне по районам и заявил о желании сделать коблевские пляжи коммунальными.

К слову, в ходе общения с журналистами Савченко очень часто озвучивал свои желания и рекомендации. NikLife тезисно очертил несколько действующих позиций губернатора.

Поездки по районам

Как известно, Алексей Савченко сейчас ездит по районам области и раздает различные поручения чиновникам. Так, недавно он проехался в своеобразном «турне» по Березанскому району и даже зашел внутрь огромного ветряка. Во время общения с журналистами, 18 июня он сказал, что хотел бы, чтобы все относились к этому чисто как к рабочим поездкам.

— Ви знаєте, що я їжджу по районам. Це не просто інспекція районів, а це робоча поїздка. Я ХОТІВ БИ, щоб ви сприймали це як робочу поїздку. Не так, що я приїжджаю, роблю комусь зауваження, намагаюсь робити, щось там знайти... В мене є по кожному районі … На протязі року ми збирали певну інформацію по всім напрямках по кожному району. які сьогодні належать до нашої компетенції. Тому в мене є багато питань до керівників районних адміністрацій, до служб напевно. Завдячуючи Президенту України у нас є реформа децентралізації. За неї можуть об'єднуватися громади, і громади можуть отримувати гроші. Сьогодні коли громада отримує гроші, вона повинна не забувати, що отримує і повноваження. І коли ти отримуєш гроші, та несеш відповідальність. Тому Я ХОТІВ БИ щоб ви знали, що ми проводимо роз'яснювальні наради та з'ясовуємо певні обставини, – сказал Савченко.

Зона отдыха в Коблево

По пляжам на николаевском курорте Коблево у Савченко позиция лаконичная. Он бы хотел, чтобы они были коммунальными. При этом, он ждет решения специальной комиссии по вопросу аренды одним предприятием всей пляжной территории в Коблево.

— В минулому році я створив комісію, яка повністю відпрацьовувала все, що відбувалось у Коблево. Ви знаєте, що були суди, і Вищий Господарський суд відмінив це рішення і повернув договір оренди тому підприємству, яке сьогодні начебто орендує пляж. Є одне підприємство, яке повністю взяло в оренду весь пляж: всі санаторії, всі пансіонати, всі бази склали угоду та отримують послуги. Які? Ви бачите, в якому стані пляж. Тому я зберу комісію і я доручу комісії визначитися: це вірно чи не вірно, це нормально чи не нормально, законно чи не законно. Тож якщо комісія запропонує мені розторгнути договір в односторонньому порядку з цією компанією, я запевняю, громадо, ми це зробимо. Але Я ХОТІВ БИ додати, що я наполягаю, що пляжи у Коблево повинні бути ко-му-наль-ни-ми. Для цього створювалась громада і для цього брала відповідальність громада, – объяснил глава Николаевщины.

Читайте также: В сети обсуждают незаконную застройку пляжа в Коблево особняками для «слуг юстиции»

Дороги Николаевщины и «паспорта» для них

По мнению Савченко, Николаевской области не хватает «мощности», чтобы использовать много денег на ремонт дорог. При этом, уже 50 миллионов гривен выделено на окончание ремонта трассы Т-15-08 (Калиновка-Снигиревка), а закончить дорогу надеются до августа.

— В цьому році бюджет наших доріг зріс в тричі. Коли я приїхав працювати, було 360 мільйонів, сьогодні ми маємо 1 мільярд 190 мільйонів гривень. Ми збільшуємо, ці показники, але потужність області не дозволяє використовувати більше грошей. Для того, щоб ми одномоментно зрозуміли, що відбуваються ремонтні роботи, нам потрібно приблизно 8-10 мільярдів гривень. А де ставити заводи, де брати техніку? Де брати ті всі можливості, які потрібно використовувати при будівництві доріг. [...] Знаєте, чим я не задоволений і на що я звертаю увагу. Я бачу проблемні місця, я  бачу дуже привабливий будинку з величезним дворами, я б назвав їх «дворцы». Але в 20-30 метрах від цих будинків проходить дорога, якою майже нема або вона в ямах. Ніхто не може підсипати, ніхто не може зробити для людей. Я впевнений, що це і фермер, у якого їздять фури з перегрузами, – заметил Савченко.

Кроме этого, Савченко хочет, чтобы у дорог появились свои паспорта.

Я Б ПОРЕКОМЕНДУВАВ взяти на себе відповідальність та зробити паспорти доріг. Де ми будемо чітко знати, які знаки там повинні бути які рекламні споруди там можуть знаходитися та багато чого. Сьогодні паспортів доріг, на жаль, не існує. Я все ж таки порадив би як людина над процесом в межах своїх повноважень, – 

Напомним, что ранее рассказал шеф-редакторке «Левого Берега» о своей романтической натуре, троллинге оппонентов и творчестве.