Савченко поспорил с вице-премьером о гендерном равенстве

Прочитали: 1323

В пятницу, 16 ноября, в Николаеве прошло региональное рабочее совещание под руководством вице-премьер-министра Украины по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Иванны Климпуш-Цинцадзе – в его рамках обсуждались актуальные задачи реализации гендерной политики. В ходе общения глава Николаевской ОГА Алексей Савченко и Иванна Климпуш-Цинцадзе поспорили на тему гендерного равенства.

В частности, Савченко объяснил свою позицию, почему не хочет того, чтобы женщины становились представительницами всех профессий, а также назвал современные гендерные реалии в Украине культурным наследием. Кроме того, он сказал, что главе облсовета Виктории Москаленко трудно находиться с мужчинами, ведь с одной стороны – те, которым она нравится, а с другой – те, которым она отказала.

На мероприятии присутствовали главы ОТГ с разных регионов страны, а также депутаты областных, городских советов и районных государственных администраций. Среди них 80% – женщины. Савченко заострил внимание на этом показателе, а позже вспомнил о проблеме ранних родов и гендерной профессиональной дискриминации.

— Серед глав об'єднаних територіальних громад у нас чотири жінки. Від державних обласних адміністрацій у нас вісім жінок, десять чоловіків. Але показник по ОТГ – це говорить про те, що у нас майже 50% депутатів саме жінки. Ви взяли на себе відповідальність і пішли в суспільство працювати на їх користь і втілювати в життя ту мудрість і той досвід, ті ваші професійні знання, які у вас є. [...] Маленька теза з приводу того, що у нас народжують в 15-19 років. Так, є така проблема, і ми з цією проблемою потихеньку починаємо просуватися. Але не можу, чесно вам скажу, не можу не згадати – це наша культурна спадщина. Це наші культурні цінності. Я дякую Президенту України за нашу помісну українську церкву. Чому я це кажу? Наша українська церква не говорити про те, що шлях праведника аскетичний. Він каже навпаки – сім'я, рухайтеся сім'єю. Тому що, якщо говорить про мусульманський світ - там тейпи рухаються тейп (рід – ред..). [...] У нас не тільки в цьому була проблема, у нас була проблема, що вони народжували і в деяких випадках вони відмовлялися від своїх дітей, яких ми потім знаходили або підкинутими, або, на жаль, другим чином [...] Якщо ви запитаєте у мене, як у чоловіка, хотів би я, щоб жінки були в усіх професію? Ні. Тому що я розумію, що жінка свідомо знає, навіщо вона приходить у це життя. Але це НЕ означає, що ви НЕ повинні бути поруч. Це не означає, що ви НЕ наймудріші, більш працездатні, більш досвідчені. Ви інакше бачите світ, тому що ви є матерями. І таким чином будь-який чоловік повинен сприймати. Я, наприклад, сприймаю. А якщо відмовитися і поставить на меті те, що ми повинні бути рівними, однаковими ... Ну, я сподіваюся, що ми колись до цього прийдемо. І саме таким чином ми зможемо подолати ці певні проблеми гендерної рівності, які існують. Але це НЕ означає, що ми вас не підтримуємо, що ми менше будемо вас поважати і менше вас будемо любити. Спасибі вам, що ви є, спасибі, що допомагаєте, – сказал Савченко.

В свою очередь Иванна Климпуш-Цинцадзе также обратилась к украинской истории, но для того, чтобы напомнить про воинственный паритет в семье времен казачества. По ее мнению, во многом культурное наследие пришло к украинцам из России, Советского Союза. На данный момент же необходима только полная реализация уже прописанных гендерных правил в законодательстве.

— Дивіться. Я б дуже хотіла, щоб вся наша чарівність, доброта, теплота, мудрість безумовно були частиною нашого образу, але разом з тим, ми б оцінювалися, як люди, які є вагомими в суспільстві, в суспільному житті. Я думаю, що ми можемо претендувати на те, що і жінки, і чоловіки саме на професійних засадах можуть конкурувати в тому чи іншому напрямку. І це саме те, в чому є рівність. Рівність можливостей. Рівність вибору. Ніхто не говорить, що чоловіки і жінки повинні бути однаковими, це неможливо. Ми апріорі не можемо бути однаковими і ніяк не прагнемо до однаковості. Разом з тим, ми прагнемо до того, щоб реалізувати потенціал кожної окремої людини. Я дозволю собі також не погодитися з тим, що наша культурна спадщина полягає в домострої, який прийшов до нас з Російської Федерації. Тому що, історично ми - українці, завжди мали войовничий паритет в сім'ї. Тобто, десь жінка брала на себе, якщо козак йшов воювати, повністю управління господарством, і у неї були всі повноваження, щоб цим господарством керувати і навіть забезпечувати, якщо немає чоловіка. І це те, що відрізняє нас історично від нашого східного сусіда. І це те, що, на жаль, ми втратили протягом останніх декількох століть, поки ми були чи то в складі Російської імперії, чи то Радянської, коли в Радянській імперії нам пропонувалася суто декларативне рівність, яка не забезпечувалося відповідними інструментами. Сьогодні ми просто прагнемо до того, щоб реальними інструментами забезпечити те, що вже прописано у нас в законодавстві. І ви правду кажете, пан Олексій, коли говорите, що ми - і чоловіки, і жінки, ми дивимося на ту чи іншу проблему з професійної точки зору трохи по-іншому. І якраз, коли ми залучаємо до вирішення проблеми і чоловіків, і жінок, ми тоді виходимо до більш стійким рішенням, – пояснила Климпуш-Цинцадзе.

Что интересно, говоря, о главе Николаевского областного совета Виктории Москаленко, Алексей Савченко употребил такие характеристики, как «маленькая», «хрупкая», «умная» и «мудрая». Кроме того, он сказал, что ей сложно находиться рядом с мужчинами. Также он уже традиционно вспомнил, что на Николаевщине самые красивые женщины.

— Я нагадаю, що на Миколаївщині найчарівніші жінки, але це не означає, що на Одещині та Херсонщині немає, це означає, що ви наші, бо моя мрія все-таки об'єднати всі області і щоб вони належали великій Миколаївській області. Вона –скромна людина – глава обласної ради нашого Вікторія Москаленко. Вона маленька, тендітна, але розумна, мудра в деяких напрямках свого життя. Їй важко, тому що оточують її з одного боку чоловіки, яким вона подобається, а з іншого боку ті, яким вона вже відмовила, – сказал Савченко.

На это вице-премьер сказала, что готова закончить «эту сексистскую историю».

— Я вже буду зупиняти, пан Олексій, всю цю сексистську історію, - ответила Климпуш-Цинцадзе.

Стоит отметить, что в помещении зазвучали аплодисменты, когда Иванна объясняла свою позицию по поводу гендерной политики и называла культурное наследие пришедшим из Советского Союза.