Мэр Николаева Сенкевич назвал обителей американских тюрем «конченными людьми»: «Для них все кончено»

Прочитали: 645

Мэр Николаева Александр Сенкевич вспомнил, как побывал в двух американских тюрьмах и рассказал, что «конченным людям» вокруг стоит помогать становиться перспективными.

В воскресенье, 9 февраля, в Николаеве открыли 10-й юбилейный кинофестиваль «Независимость», в рамках которого презентовал свой документальный фильм «Ноль процентов» американский кинорежиссер Тим Скаусен. В фильме шла речь о заключенных, ставших студентами, которые в период обучения осознают последствие своих правонарушений.

На премьере кинофильма было множество как кинолюбителей, так и журналистов. Также на открытии фестиваля присутствовал Александр Сенкевич. После речи представителей кинопленки «ноль процентов», он также вышел на публику дать свой комментарий, и он был следующим.

Мені дуже сподобалось, що наші американські гості назвали наше місто «усміхненим». Насправді, сьогодні воно достатньо сіре. Запрошуємо вас влітку, тоді люди дійсно більш усміхнені. Друзі, я радий, що вже другий рік поспіль у нас відбувається цей фестиваль. Хоч він і десятий в Україні, але в Миколаєві він вже вдруге. Я думаю, що тут зібралося багато любителів «Marvel», чи щось таке інше. Сьогодні ви тут такого не побачите. Документальне кіно цікаве тим, що воно відображає наше з вами життя. Досить парадоксально, що в нашому головному мозку є всього дві функції, – це пам'ять та уява. Кіно допомагає нам з вами щось передивитись та відкласти в нашій пам’яті, щоб потім використовувати це в нашій уяві. Дивлюсь різні такі погані речі типу кримінальної хроніки, та жінка мені каже: «Навіщо ти дивишся весь цей негатив?». Я дивлюсь це все, щоб зі мною цього не трапилось.

Продолжение речи градоначальника вызвало замешательство присутствующих в зале людей:

Я думаю, що мало хто з вас хоче до в’язниці, і мало що хтось почерпне для себе, але дуже часто біля нас знаходяться люди, яких ми вважаємо вже, ну як то кажуть, ну мабуть що, таке слово некрасиве, але так… «Конченные». «Життя у них кончилось», це не в тому сенсі, що у них там закінчився розвиток, чи там плани на життя.

До сих пор не известно, что именно имел ввиду Александр Сенкевич. Возможно, спустя два года Сенкевича догнала карма за шутку на Facebook, в которой он высмеял речь мэра Киева – Владимира Кличко.

Александр Сенкевич упомянул и о том, что ему пришлось побывать в двух американских тюрьмах:

Іноді людям треба трішки допомогти, та вони перестануть бути «такими», а стануть перспективними. Дуже часто людям хочеться, щоб з ними просто поспілкувались та допомогли. Насправді людина розвивається кожного дня, коли вона дізнається щось нове, й коли людина не дізнається нічого нового, вона починає замикатись в собі, та деградує. Людей ця деградація доводить до тюрми.  Я насправді був в Америці в двох тюрмах, в «Alcatraz» и в Филадельфии – «Eastern State Penitentiary». Це насправді цікаво тим, що ви знаходитесь в якомусь приміщенні. Ви розумієте і відчуваєте, як себе почували люди, які знаходились тут. Я думаю, що будь-яка людина, навіть та, яка здається дуже поганою, має право на другий шанс і як кажуть «не будемо нікого судити, та будемо думати як допомогти людині яка знаходиться поряд з нами ставати кращою». Я впевнений, що сьогодні в процесі перегляду фільму обов’язково стане краще, та візьме для себе щось нове та буде йти тільки вгору, а разом із тим і місто Миколаїв. Дякую!

Напомним, недавно Сенкевич рассказал, почему завел Instagram-страницу.