Сенкевич считает, что Николаев пока не готов к беженцам из Донбасса: «Им на причале в палатках жить?»

Прочитали: 2466

Николаевский городской голова Александр Сенкевич считает, что Николаев не готов обеспечить внутренне перемещенным людям из Донбасса достойные условия жизни. Ведь, по его словам, на данный момент их даже некуда поселить. Не говоря уже о том, что на сегодняшний день имеет место быть проблема определения беженцев. Об этом он решил заявить, прослушав вопросы николаевцев журналисту и блогеру Денису Казанскому.

Как уже писал NikLife, на встрече с журналистом горожане задавали очень много вопросов относительно вступительной кампании для молодежи из оккупированных территорий на Востоке Украины. Тогда, мэр Николаева решил высказать свое мнение о том, что пока городу негде разместить беженцев из Донбасса. Более того, он поднял вопрос того, кем считать жителей оккупированных территорий: внутренне перемещенными людьми или гражданами самопровозглашенных республик. При этом, он подчеркнул возможность принятия ситуации на Востоке, как замороженного конфликта, проведя параллель с Приднестровьем и Косово. 

— Я один раз спілкувався з людиною з Донбасу і сказав йому, що нам просто треба сприйняти Донбас як Придністров’я чи як Косово або як території, які ми не можемо повернути. Поставити стіну, і хай вони там живуть, а ми будемо тут жити. А якщо ми кажемо, що це «тимчасово окуповані території», то ми повинні в Миколаєві за державної підтримки побудувати 9 дев'ятиповерхівок і сказати тим хлопцям, що ми на них чекаємо, ми їх любимо, і хай будуть на території України. Якщо вони хочуть, то зібрали свої лахи, приїхали і сказали: «Все. Ми - українці». А зараз, куди їм їхати? Будемо гуртожитки їм шукати? У нас 6000 миколаївців «стоять» на поліпшення житлових умов. Куди вони будуть їхати? На 8 причал сюди, в палатках жити? Тому, коли ми говоримо про молодь, яка хоче звідти приїхати, яка має інше мислення, яка переломила себе та хоче приїхати навчатися в миколаївських ВУЗах, то ми повинні забезпечити спочатку для них належні умови, стипендією як, можливо, єдиним способом харчування та життя. І думати про те, як їх інтегрувати в нормальне українське суспільство. Щоб вони приїхали та сказали: «Хлопці, у вас тут минуле століття. А в Україні Ілон Маск роздивляється, де б ракету поставити та запускати».

Читайте также: Мэр Николаева Сенкевич назвал обителей американских тюрем «конченными людьми»: «Для них все кончено»

Кроме того, городской голова рассказал о своем участии в международной организации. Именно там он со своей европейской коллегой работали над вопросом внутренней миграции и беженцев. 

— Я є членом європейського конгресу місцевих і регіональних рад Конгресу Європи. Резолюція, над якою я працював чотири роки з Мішель Холлінгер, - це проблема внутрішньо переміщених осіб у Європі. Це питання стосується і Азербайджану, і Вірменії й України і навіть Росії, Туреччини. Ми працюємо над тим, щоб спростити для людей, які називаються тимчасово переміщеними особами, їх життя на територіях тих держав, частину яких окупували. Тому, коли ви кажете, що ми їх годувати будемо чи платити стипендії, в мене постає питання, хто це «вони». [...] Якщо ми кажемо про людей - тимчасово переміщених осіб, які виїхали з Донбасу і хочуть у нас жити, на території Миколаєва, то ми маємо забезпечити можливість для їх проживання. 

Напомним, что мэр Сенкевич рассказал, почему юморил про скандал с «корабельной сосной».