Дикий сад, реставрация музшколы, «Остров зверей»: это приоритеты николаевской сферы культуры на 2021 год

Прочитали: 949

Начальник управления культуры и охраны культурного наследия Николаевского городского совета Юрий Любаров назвал приоритетные городские проекты «культурного» направления на 2021 год.

Это случилось в ходе заседания комиссии по социально-гуманитарным вопросам Николаевского городского совета в четверг 14 января.

Общий бюджет этого года на нужды сферы культуры в Николаеве составляет чуть больше, чем 390 млн 768 тыс гривен. Эта сумма представляет собой общее количество необходимых расходов для всех учреждений культуры и инициатив.

— Вся «наша» потреба на 2021 рік становить 390 мільйонів 768 тисяч 175 гривень. У цьому році нами отримано в граничній нормі 219 мільйонів 604 тисячи гривень. Це за виключенням тієї суми, що йде на реставрацію. Це бюджет загальний, захищений. Тому, якщо говорити про наші потреби, то вони в два рази більше, ніж ми зараз маємо. Додатково сьогодні ми нічого не просимо. Але якщо говорити про пріоритети розвитку культури, то у нас є вони в кожному напрямку: десь вони фінансові, десь вони потребують політичних рішень, – сказал Любаров. 

При этом, основными целями на 2021 он видит окончание строительства летних вольеров «Остров зверей» в зоопарке, завершение реставрации музыкальной школы №8, музеефикация «Дикого сада» и создание социокультурных центров на базе городских библиотек.

— У нас розпочато реконструкцію ДК «Молодіжний», вже зроблена велика частина робіт, але це настільки великий і амбітний проект, що його можна буде реалізувати тільки, якщо допоможе держава або народні депутати. У напрямку мистецтва освіти – завершення реставрації музичної школи №8. У напрямку зоопарку пріоритет 2021 року – це, безумовно, завершення розпочатого в минулому році будівництво «Острова звірів». Ним ми завершуємо те, що мало завершити місто ще 40 років тому. В охороні культурної спадщини – це музеєфікація «Дикого саду» і створення музею. В напрямку бібліотек, також в 2021 році ми плануємо почати процес створення соціокультурних центрів.

Напомним, ранее мы показывали, как выглядит обновленная «сказочная» гавань в Николаеве по итогу трехлетнего ремонта.