«Я його дуже люблю і дістану звідти, чого б це мені не коштувало»: супруга, военное руководство страны и Святослав Вакарчук поздравили командира полка «Азов» с Днем рождения

27.06.2022 15:07

27 июня свой День рождения отмечает украинский офицер, подполковник Нацгвардии, командир полка «Азов» и Герой Украины Денис Прокопенко. Сейчас он находится в плену.

Несмотря на это военное руководство и известные украинцы не забывают о подвигах командира и ждут его на родине. С днем рождения героя поздравил командующий объединенными силами Вооруженных сил Украины генерал-лейтенант Сергей Наев. Офицер заверил, что Украина ни на миг не забывает о защитниках Мариуполя.

«Майже три місяці Ви разом зі своїми бойовими побратимами мужньо захищали український Маріуполь від російських окупаційних військ. Так само мужньо зараз Ви демонструєте всьому світу стійкість, патріотизм і незламність духу, перебуваючи у полоні ворога. Ні на хвилину ми не забуваємо про Вас і Ваших побратимів. Віримо, що стіни впадуть! Віримо у Вашу свободу та боремося за неї! Цього дня бажаю Вам здоров'я, витримки та якнайшвидшого повернення до рідного дому», — отметил Наев.

Пресс служба Нацгвардии в день рождения Прокопенко отметила, что его профессионализм и офицерское достоинство стали образцом молодых защитников и мотивацией к борьбе.

«За 8 років відважної та звитяжної служби підполковник Прокопенко вписав свій підрозділ у героїчну історію України! Відданість українському народові та своїй землі, професіоналізм та офіцерська гідність Дениса Прокопенка стала взірцем для молодих захисників та мотивацією до боротьби! Нині підполковник Прокопенко знаходиться у полоні, звідки ми чекаємо його якомога швидше», – добавили в Нацгварии.

В полку «Азов» обещают приложить все усилия, чтобы освободить Прокопенко из российского плена.

«Редіс – приклад, що надихає. Справжня людина слова та честі. Під час повномасштабного російського вторгнення саме він взяв на себе оборону Маріуполя і протримав її понад 80 днів у повній облозі. Ми докладемо усіх зусиль, щоб свій наступний день народження друже Редіс зустрів разом з повним складом полку «Азов» у звільненому Маріуполі», – идет речь в сообщении.

С Днем рождения Героя также поздравил фронтмен группы «Океан Эльзы» Святослав Вакарчук. Он пожелал воину и всем пленным побратимам скорее вернуться домой.

«І можу сказати, що захоплююсь ним як воїном і пишаюся як патріотом. Такі як Денис та його побратими — це справжня гордість України… Хочу побажати йому, його родині, а також сім'ям усіх його побратимів, щоб хлопці та дівчата, які зараз перебувають у дуже непростих умовах та проходять непрості випробування, якнайшвидше повернулися додому, до рідних», — поздравил командира Святослав Вакарчук.

В интервью Tribuna.ua супруга командира хоть и дистанционно, но поздравила мужа с Днем рождения и пообещала бороться за возлюбленного до последнего.

«Чоловік для мене – це все моє життя. Ми як Ctrl+C і Ctrl+V – дуже схожі за всіма параметрами та хобі. У нас ніколи не було конфліктів та сварок і ми завжди на одній хвилі. Хочемо продовжувати жити разом, хоч весь цей період відносини були здебільшого дистанційні.

У нас є мрія про свій будиночок у горах і свою ферму. Хочемо продовжувати займатися спортом, подорожувати і радіти життю.

Хочу сказати, щоб Денис тримався. Я його дуже люблю і дістану звідти, чого б це мені не коштувало. Відчуваю, що зможу це зробити. Я його не кину у скрутну хвилину. Він для мене найцініше, що є в житті. Буду боротися за нього до останнього. Навіть якщо сил вже не буде, я все одно буду продовжувати. Він єдина людина, для якої я хочу жити.

В мене немає іншого вибору – лише шлях боротьби за нього. Дуже сподіваюся, що вдасться його забрати з того пекла, і ми продовжимо далі жити щасливим життям. Намагаюся мислити оптимістично, не дивлячись на всі жахіття, які відбуваються в Україні. Вірю, що ворог буде повністю розгромлений і піде з нашої землі, наші території будуть деокуповані, а чоловік повернеться додому».

Отметим, что защитнику Мариуполя исполнился 31 год. По образованию Денис – лингвист, свободно владеющий английским и немецким языками. Он ярый болельщик и сам с удовольствием играл в футбол. На поле его миссия – защищать ворота. Но с 2014 года на первом месте – защита Украины.

Денис Прокопенко – потомок этнического карела, представителя финно-венгерского народа. Дедушка Дениса защищал Финляндию в Зимней войне, начатой СССР (1939-1940 годы), сообщает ЦН.

19 марта защитник получил звезду Героя Украины – за оборону Мариуполя.

Последние новости

«Save Myko. Заради незламних»: у центрі Києва влаштували благодійний концерт, щоб забезпечити миколаївських захисників
14.08.22 15:06
«Хочуть бути на своїй землі», – чемпіон Олександр Абраменко про батьків, які досі мешкають у Миколаєві
13.08.22 18:15
Миколаївську школу верхової їзди евакуюють в Одесу. Аби транспортувати 30 коней до безпечного місця, знадобиться 5 поїздок по 170 км
13.08.22 11:47
«Це покоління зустріло війну, але це треба використати». Миколаївську молодь, яка присвятила себе волонтерству у час війни, привітав Віталій Кім
12.08.22 18:30
Миколаївець Роланд Байрозян презентував нову роботу — зменшену копію БМП-2 ЗСУ
12.08.22 15:37
«Дуже сподіваюсь, що ніяка нечиста сила не змінить наших планів»: сім’я Решетніків вирішила, де навчатимуться їх діти
12.08.22 15:04
«Миколаїв – то наша любов, гордість і біль». Команда «Дизель шоу» дарує рідному місту антидрон та створює свій благодійний фонд
11.08.22 21:15
«На півдні гаряче, настрій оптимістичний». Письменник Андрій Любка купив та привіз три автівки для захисників Миколаївщини
11.08.22 19:00
«Як можна говорити про безпеку в Харкові чи Миколаєві?!»: фронтмен «Без обмежень» закликав мирних мешканців евакуюватися
11.08.22 12:42
Історія миколаївської бандуристки Дар'ї Лелеко. Про чоловіка на війні, евакуацію з дочками до Латвії та боротьбу на культурному фронті
10.08.22 12:04