«Отче Наш» від Гришка, вінок від Зеленського та сльози сотень небайдужих. Церемонія прощання з подружжям Вадатурських

05.08.2022 19:43

Війна забирає найкращих українських синів та дочок. Черговою непоправною втратою, від якої Миколаїв і вся Україна досі не може прийти до тями, стала загибель генерального директора компанії «Нібулон» Олексія Вадатурського та його дружини. Російська ракета обірвала життя Героя України у власному домі. Шансів втятуватися у Вадатурських просто не було. До свого 75-річчя український агропідприємець не дожив трохи більше місяця.

5 серпня Олексія та Раїсу Вадатурських провели в останню путь у Володимирському кафедральному соборі в столиці. Попрощатися з Героєм України прийшли сотні родичів, друзів, знайомих, партнерів по бізнесу та державних діячів. Чоловіки та жінки, покладаючи квіти до домовин подружжя, не могли стримати сліз, такою болючою стала їх смерть.

Шану Олексію Опанасовичу віддав мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, секретар міськради Дмитро Фалько, перший заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Максим Грицаєнко, власник групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян, депутат облради Іван Кухта, оперний співак Володимир Гришко, а також колишній президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною і багато інших. У храмі також можна було побачити вінки від Президента України Володимира Зеленського, а також інших впливових установ.

Втрата батька та матері стали важким ударом для їх єдиного сина Андрія Вадатурського. Він стійко тримався на церемонії прощання з найдорожчими, а після неї розповів, яке значення у його житті відігравав Олексій Опанасович.

«Для мене батько був майже 50 років поруч. Він не тільки батько, а і генеральний директор, шеф і дід. Це майже все моє життя. Ми працювали разом. Ми були в надскладних ситуаціях в Україні. Пережили рейдерство і атаки постійні. Багато чого ми пережили разом, тому його втрата для мене — це втрата частини мене. Я дійсно сподіваюсь, що він буде продовжувати оберігати мене, оберігати бізнес, оберігати мою сім’ю, але вже з неба», — розповів Андрій Вадатурський.

Генеральний директор «Нібулону» жив так само, як і працював — самовіддано і з гідністю. Він без страху брав на себе відповідальність у найскладніших ситуаціях. Не зрадив він власним принципам ні під час епідемії коронавірусу, ні у війну. Він мав можливість виїхати у більш безпечне місце, але навідріз відмовився покидати Миколаїв. Навіть численні пропозиції сина не змінили його позицію.

«Звичайно, всі розуміли ризики, і батько, і мати. Це не секрет, що це було досить небезпечно. Я переконував особисто багато часу, щоб вони переїхали в більш безпечне місце. Але батько, як завжди був несхитним у своїх рішеннях. Він казав, що це приклад для інших людей: «Якщо я поїду, то багато хто поїде, і компанія не зможе працювати». Він був дійсно капітаном корабля до останньої хвилі. Він в суботу ввечері приїхав з наради з будівельними компаніями. Сотня компаній, тисячі людей, які задіяні на підприємстві. Ввечері він приїхав, в вже в 5:16 разом з матір’ю вони загинули. Це було їх рішення. Так як вони жили яскраво все життя, як вони будували. Вони не відступали і не відступили навіть до останнього моменту. До останнього подиху», — додав син подружжя.

На запитання NikLife, чи випадковим, на його думку, було влучення ракети у будинок, Андрій Вадатурський заявив, що має всі підстави вважати, що це не так.

«В мене є всі підозри вважати, що це не випадково. Тому що, щоб так «збіглись зірки»… Не хочу пояснювати поки деталі. Я не вірю, що це випадковість», — акцентував Вадатурський.

Обставини загибелі Олексія та Раїси Вадатурських ще будуть розслідувати, проте для всіх знайомих, друзів та колег в пам'яті вони залишаться люблячим подружжям та гідними людьми, готовими прийти на допомогу.

Сказати слова прощання та пообіцяти виконання останньої волі Олексія Вадатурського на церемонію прибув український оперний співак, Народний артист України, Лауреат шевченківської премії Володимир Гришко. У своїй промові пан Гришко, який знайом із загиблих дуже давно, пообіцяв виконати останнє прохання Олексія Вадатурського — відвідати Миколаїв. Про те, на жаль, вже не зі святковим концертом, а заради вшанування пам'яті Олексія Опанасовича. Після траурної промови Гришко, стоячи навпроти двох трун, виконав останню для Олексія та Раїси Вадатурських пісню-молитву — «Отче наш».

Також вшанувати Олексія та Раїсу Вадатурських прибули Петро та Марина Порошенко. Вони поклали квіти до трун та висловили слова підтримки їх сину.

Незважаючи на сотні бажаючих провести подружжя, церемонія прощання була дуже тихою та сімейною. Всі присутні у Володимирському кафедральному соборі були об’єднані єдиним болем, зрозумілим без слів. Сльози мимоволі котились з очей, а серця волали від туги.

Последние новости

«Save Myko. Заради незламних»: у центрі Києва влаштували благодійний концерт, щоб забезпечити миколаївських захисників
14.08.22 15:06
«Хочуть бути на своїй землі», – чемпіон Олександр Абраменко про батьків, які досі мешкають у Миколаєві
13.08.22 18:15
Миколаївську школу верхової їзди евакуюють в Одесу. Аби транспортувати 30 коней до безпечного місця, знадобиться 5 поїздок по 170 км
13.08.22 11:47
«Це покоління зустріло війну, але це треба використати». Миколаївську молодь, яка присвятила себе волонтерству у час війни, привітав Віталій Кім
12.08.22 18:30
Миколаївець Роланд Байрозян презентував нову роботу — зменшену копію БМП-2 ЗСУ
12.08.22 15:37
«Дуже сподіваюсь, що ніяка нечиста сила не змінить наших планів»: сім’я Решетніків вирішила, де навчатимуться їх діти
12.08.22 15:04
«Миколаїв – то наша любов, гордість і біль». Команда «Дизель шоу» дарує рідному місту антидрон та створює свій благодійний фонд
11.08.22 21:15
«На півдні гаряче, настрій оптимістичний». Письменник Андрій Любка купив та привіз три автівки для захисників Миколаївщини
11.08.22 19:00
«Як можна говорити про безпеку в Харкові чи Миколаєві?!»: фронтмен «Без обмежень» закликав мирних мешканців евакуюватися
11.08.22 12:42
Історія миколаївської бандуристки Дар'ї Лелеко. Про чоловіка на війні, евакуацію з дочками до Латвії та боротьбу на культурному фронті
10.08.22 12:04