Де знайти українські книжки в світі. Повний список можливостей

29.07.2022 20:30

Кілька воєнних місяців триває проєкт Українського інституту книги «Книжки без кордонів», що реалізовується під патронатом першої леді України Олени Зеленської спільно з Мінкультом та МЗС.

Він полягає в створенні можливостей для біженців читати українські книжки за кордоном. Нагадаємо, під час війни з України виїхали понад 7,7 мільйона людей.

«Ми радіємо, що попри все зусилля УІК не марні і проєкт охоплює нові й нові країни, а віднедавна — і нові континенти. Хоча Збройні сили України чинять неймовірний супротив російським загарбникам, Україна — досі небезпечне місце, тож багато українських сімей з дітьми змушені залишатися далеко від рідних домівок, звичної рутини та речей, дорогих серцю. Серед них, переконані, й книжки», – кажуть в Інституті.

Аби полегшити українцям, які перебувають за кордоном, доступ до книжок українською мовою, було створено низка візуалізованих пам’яток, кожна з яких присвячена окремій країні, де можна знайти інформацію, акумульовану авторами проєкту.

Тож, залежно від того, де людина живе зараз, вона може знайти список місць необхідної країни. NikLife публікує усі нижче.

Австрія

Болгарія

Велика Британія

Грузія

Данія

Естонія

Ізраїль

Італія

Йорданія

Кіпр

Латвія

Литва

Марокко

Молдова

Нідерланди

Німеччина

Норвегія

Польща

Румунія

Сінгапур

Словаччина

Туреччина

Узбекистан

Фінляндія

Франція

Чехія

Чорногорія

Швейцарія

Швеція

Японія

«Якщо ж Вашої країни немає в переліку, маємо універсальну пораду, як діяти: звертайтеся до місцевої бібліотеки! Зазвичай вони з увагою реагують на потреби читачів. Якщо книгозбірня міста, в якому ви перебуваєте, буде готова закупити українські книжки, то вам стануть у пригоді рекомендації УІК з книжкового асортименту, які можна знайти тут: https://cutt.ly/TZf7Axa. Наостанок додамо, що українська влада та окремі активісти реалізують не одну ініціативу щодо забезпечення українців книжками рідною мовою», – зауважують в УІК.

Нагадаємо, також діє проєкт «Українським дітям – українську книгу!», започаткований Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента та Мінкультом. В його рамках українські видавництва зібрали майже мільйон книг для дітей-біженців.

Також є проєкт «Книжки без кордонів»: кожна закордонна громада може самотужки зібрати кошти й надрукувати книжки з макетів, наданих українськими видавцями або закупити готові книжки в українських дистрибуторів.

Последние новости

Стала між нами стіна. Ілюстрації Міті Фєнєчкіна
03.08.22 15:00
«Діти вже не дивуються, дорослі – мовчки якісно виконують свою роботу». Як бачать закривавлений Миколаїв фотографи Ліберови
02.08.22 14:30
Де знайти українські книжки в світі. Повний список можливостей
29.07.22 20:30
Десять хвилин тиші. Миколаїв — українське місто на передовій
26.07.22 14:15
Історичний візит до Штатів. Символічні образи Олени Зеленської від українських дизайнерів
22.07.22 13:00
«У Миколаєві треба постійно бути включеним». Історії трьох жінок про життя в місті, яке щодня обстрілюють
13.07.22 11:00
Как балерина Национальной оперы Леся Воротнюк сменила пуанты на берцы, чтобы бороться за жизни и независимость Украины
03.07.22 13:17
«Этот город строг и хорош. Основательно, черно-бело. И при этом – откровенно хорошо»: Николаев в строках Мартина Бреста
01.07.22 19:00
Список николаевских заведений, которые продолжают работу во время войны
13.06.22 14:30
«Українці для мене герої цього божевільного часу»: хто такий Хосе Андрес, який понад 10 років годує людей у гарячих точках, а тепер дістався Миколаєва
08.06.22 11:00