Семья Ременниковой начала ремонт бывшего «Коммунара» без официальных разрешений: что там уже изменилось

27.08.2021 12:29

Неделю назад NikLife писал о том, что семья главы фракции «Пропозиція» в Николаевском горсовете Анны Ременниковой начала проводить ремонтные работы на территории бывшей «Дачи Кудрявцева» после приобретения ее имущественного комплекса. При этом, исходя из комментария самой депутатки, соответствующего разрешения у новых собственников нет.

Теперь же с возмущенным заявлением выступил отдел охраны культурного наследия городского управления культуры. По словам чиновников, новоиспеченные арендаторы исторического участка на Спортивной, 13 нарушили статью 26 Закона Украины «Об охране культурного наследия».

То есть, они начали работы по преображению локации в отельно-ресторанный комплекс без разрешения органов охраны культурного наследия и согласованной ими научно-проектной документации. О факте проведения ремонтных работ свидетельствует, в частности, состояние беседки и забора.

«На жаль, і цей об’єкт не оминула, можна сказати, традиційна практика для Миколаєва – розпочинати ремонтні роботи на пам’ятках з порушенням статті 26 Закону України «Про охорону культурної спадщини», а саме: без дозволу органів охорони культурної спадщини та погодженої ними науково-проектної документації. Зокрема про факт проведення ремонтних робіт свідчить стан альтанки та паркану.

Про те, що комплекс є пам’яткою можна дізнатися на офіційному веб-сайті міської ради, на інтерактивній мапі з сайту управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради та на геопорталі відкритих даних містобудівного кадастру м. Миколаєва. Крім того, лист з інформацією про статус комплексу та необхідність укладання охоронного договору 12.08.2021 був направлений новому власнику.

Після направлення листа, в ході повторних візуальних оглядів, фактів продовження ремонтних робіт поки не зафіксовано. Але й укладати охоронний договір власник комплексу не поспішає, незважаючи на те, що відповідно до ст. 23 вищевказаного Закону це є його прямим зобов’язанням», – сообщается в посте.

Чиновники акцентировали внимание на том, что не против реставрации территории бывшего санатория «Коммунар». Однако, если она будет выполнена аккуратно, бережно и согласно законодательству.

«Не втрачаємо надії на те, що новий власник пам’ятки, яку він добровільно придбав у приватну власність, дійсно стане прикладом дбайливого ставлення до культурної спадщини і буде проводити роботи з її реставрації та сучасного пристосування у відповідності до вимог пам’яткоохоронного законодавства та на підставі науково-проєктної документації, розробленої відповідно до ДСТУ-Н Б.3.2-4:2016 «Настанови щодо виконання ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури та містобудування» та ДБН А.2.2-14-2016 «Склад та зміст науково-проектної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування».

Стоит отметить, что хоть управленцы говорят о том, что ремонтные работы после их вмешательства не ведутся, это неправда.

NikLife зафиксировал их что до заявления, что после. Визуально можно увидеть существенные изменения лишь на заборе – ограждение зашпаклевано. Далее, на территорию же никого не пускают. Как удалось заметить, там уже задействована техника.

Тем временем Ременникову и новых собственников в лице ее родных поддержал в комментариях к публикации отдела охраны культурного наследия секретарь городского совета Дмитрий Фалько.

«Дуже добре, що ви захищаєте історичні пам’ятки. Але чому ж ви не публікуєте актуальні фото? В якому стані знаходиться споруда зараз? Чому ж Ви її не захищали до того, як нові власники почали її відновлювати? [...] В нас часто-густо створюють інформаційний привід, і людина змушена виправдовуватись за те, чого вона не робила. [...] Відділ охорони культурної спадщини міста Миколаєва пише, що «про факт ремонтних робіт свідчить стан паркану та альтанки». Так а в якому вони були стані до нового власника? Хто розпочав ці роботи? А можливо власник терміново щось зробив, щоб запобігти остаточному руйнуванню? А якраз для того, щоб такі ситуації, які Ви згадали, не повторювались має бути моніторинг. Тим паче сьогодні не так вже складно зробити 10-20 фото», – написал он, возмутившись, что чиновники опубликовали архивные фото комплекса, а не актуальные снимки заброшенной территории.

Напомним, Николаевский городской совет отдал фирме «Рестро Клаб» в аренду территорию «дачи Кудрявцева» на 25 лет под реконструкцию и обслуживание отельно-ресторанного комплекса. Проект решения согласовал Департамент архитектуры и градостроительства заключением от 21 июля 2021 года. Компания официально принадлежит мужу и сыну Анны Ременниковой – Валентину и Борису Берестневым. В их владения перешли все помещения, которые находятся на территории бывшего элитарного имения площадью 13 тысяч 686 м2.

В комментарии NikLife Ременникова заявила, что будет лишь консультировать сына в решении бизнес-вопросов. Таким образом она отреклась от фактического владения комплексом. На вопрос о том, по какой причине итоговая цена на имущество была занижена в 54 раза, она ответила, что ее семья овладела лишь третьей частью территории.

Последние новости

Як Юрій Любаров залишився на посаді очільника управкульту Миколаєва: «Я міг піти, але місто мене не відпускало»
19.08.22 09:15
«Хай будуть ці памятники в заповідниках радянської культури»: Міністр культури Ткаченко про російську культспадщину в Україні
18.08.22 12:00
«Після війни є всі шанси позмагатись за звання «Культурної столиці Європи». Деталі візиту Міністра культури Ткаченка у прифронтовий Миколаїв
17.08.22 17:23
UNITED24. Деталі візиту амбасадорів національного бренду футболіста Андрія Шевченка та голлівудського актора Лієва Шрайбера
16.08.22 12:55
Тепер вже офіційно. Мер Києва Віталій Кличко та його дружина Наталія вирішили розлучитися
15.08.22 10:39
Серед диму та лампового світла: Марченко і Кім в об'єктиві Костянтина Ліберова
13.08.22 15:15
Президент Зеленський разом з дружиною та українськими артистами нагородили «дітей — героїв війни»
12.08.22 17:15
«МЧС, спиш? А треба було проводити профілактику». Державні служби України разом із Мережею посміялись з росіян через «бавовну» в Криму
09.08.22 22:14
Зять Ігоря Дятлова Владислав Бєлава став хрещеним батьком. Таїнство провів військовий капелан
09.08.22 12:51
Кім витратив вже $1000 для винагороди за інформацію про коригувальників вогню. Більшість миколаївців відмовляється від грошей та просить віддати ЗСУ
07.08.22 13:30