Олена Зеленська зустрілась у Білому Домі з подружжям Байденів та отримала премію Dissident Human RightsAward, присуджену українцям

20.07.2022 12:24

На початку травня, незважаючи на постійні обстріли, до України прибула Перша Леді США Джилл Байден. З Оленою Зеленською вона зустрілася в Ужгороді, щоб навідати центр для вимушених переселенців, а також домовитися про співпрацю щодо національної програми психологічної допомоги українцям.

Днями Олена Зеленська у відповідь на запрошення відвідала Вашингтон. У Білому Домі Перша Леді зустрілася з Джозефом та Джилл Байден, а також віцепрезиденткою Камалою Гарріс та другим джентльменом Даґласом Емгоффом. Які саме питання були на порядку денному Зеленська не розкрила, проте наголосила, що в умовах війни вона займається не лише гуманітарними завданнями.

«Серця американського народу – з матерями України». Авторка цих слів – перша леді США Джилл Байден First Lady Dr. Jill Biden. Сьогодні «повертаю» їй візит – на запрошення пані Джилл зустрілася з нею у Вашингтоні.

Зазвичай вважається, що у подружжів перших осіб – лише гуманітарні завдання. Та війна показала – це не так. Наша сила не така вже й «м’яка». Ми багато можемо, тим паче разом», — написала на своїй сторінці у Facebook Олена Зеленська та поділилась світлинами з Білого Дому.

Зауважимо, що Перші Леді обрали для заходу жовті та блакитні туфлі

Також Перша Леді відвідала Меморіал жертвам комунізму у Вашингтоні, де отримала премію Dissident Human RightsAward, присуджену всьому українському народові. Зеленська нагадала, з 2015 року премія присуджується активістам і дисидентам – представникам поневолених народів за їхню хоробрість у відстоюванні прав людини та свободи. Цьогоріч уперше нею відзначили не конкретну особистість, а весь народ України за «мужню боротьбу за свободу й проти агресивної війни Росії».

«Хоч Меморіал присвячений жертвам злочинів комунізму, варто пам’ятати, що комунізм – лише одне з облич тоталітаризму.

Система, яка атакує вас, може називатися як завгодно. Але ми легко впізнаємо тоталітаризм за його головними ознаками – агресією, насильством, повним знеціненням людського життя.

Це саме те, з чим в особі РФ має справу Україна. Росія вже давно не називається комуністичною, але там досі практикують сталінські методи управління та поневолення інших народів», — зазначила Зеленська.

Також вона розповіла присутнім, як українці проходять через російські фільтраційні табори, як катують тих, хто не погоджується співпрацювати з окупантами. Як наших людей примусово депортують до Росії.

«Наше вистраждане попередження світу: пам’ятайте, що найтемніше минуле легко повертається. А подекуди воно не зникало й лише прикидається сучасністю.

Ціною героїчних зусиль ми боремося не лише за свою свободу. Ми боремося, щоб сталінський Великий терор більше не використовувався ніде й ніколи в цивілізованому світі.

Саме про це й свідчить сьогоднішня нагорода, яку везу до України», — додала Перша Леді.

Варто зазначити, що у період війни Олена Зеленська активно виконує інформаційну та гуманітарну місію, спілкуючись зі світовими лідерами, міжнародними організаціями та ЗМІ. Нещодавно Перша леді України поділилася особистим з італійськими журналістами. А також у розмові з французькими ЗМІ закликала світ не звикати до війни в Україні.

Последние новости

«Після війни є всі шанси позмагатись за звання «Культурної столиці Європи». Деталі візиту Міністра культури Ткаченка у прифронтовий Миколаїв
17.08.22 17:23
UNITED24. Деталі візиту амбасадорів національного бренду футболіста Андрія Шевченка та голлівудського актора Лієва Шрайбера
16.08.22 12:55
Тепер вже офіційно. Мер Києва Віталій Кличко та його дружина Наталія вирішили розлучитися
15.08.22 10:39
Серед диму та лампового світла: Марченко і Кім в об'єктиві Костянтина Ліберова
13.08.22 15:15
Президент Зеленський разом з дружиною та українськими артистами нагородили «дітей — героїв війни»
12.08.22 17:15
«МЧС, спиш? А треба було проводити профілактику». Державні служби України разом із Мережею посміялись з росіян через «бавовну» в Криму
09.08.22 22:14
Зять Ігоря Дятлова Владислав Бєлава став хрещеним батьком. Таїнство провів військовий капелан
09.08.22 12:51
Кім витратив вже $1000 для винагороди за інформацію про коригувальників вогню. Більшість миколаївців відмовляється від грошей та просить віддати ЗСУ
07.08.22 13:30
«Нехай тепер ходить та озирається»: нардеп Арахамія передав відомості про зрадника Кошового у розвідку
04.08.22 14:59
Грав Чорта на сцені та виявився ним у житті. Очільник концерт-холу «Юність» втік до анексованого Криму працювати на «Русский дом»
03.08.22 19:30