Приватний інтерес і порушення вимог закону. НАЗК склало адмінпротокол на нардепа Гайду через цькування одеського «Штруделя»

01.08.2022 20:03

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало адміністративний протокол щодо миколаївського нардепа Олександра Гайду, який взимку оскандалився через цькування одеської кав'ярні.

Про це повідомляється на офіційному сайті агентства. Причина – конфлікт інтересів, перевищення повноважень політика та призведення його дій до припинення роботи закладу.

Нагадаємо, 29 грудня Гайду відвідав кафе «Штрудель» на Фонтанівській дорозі в Одесі. Співробітники кафе попросили показати відвідувачів сертифікат про вакцинацію, та супутниця нардепа документа не мала. Їй відмовили в обслуговуванні.

Пара емоційно поговорила із колективом, згадаючи владне становище депутата. А незабаром після того, що сталося, до кафе почали приходити перевірки з різних інстанцій. Сам нардеп заперечував, що мав відношення до цькування закладу через особисті причини.

Та НАЗК все ж таки знайшла ознаки порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції».

«Скористався своїм правом на депутатське звернення та написав до Одеського міського голови Геннадія Труханова й до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів із питань, які становили приватний інтерес депутата. У зверненні народний депутат пропонував забезпечити перевірку закладу громадського харчування, в якому йому відмовили у розміщенні за столом через небажання продемонструвати COVID-сертифікат. Через відповідні перевірки роботу закладу було паралізовано на тиждень, що призвело до втрати прибутку. Подія сталася до початку повномасштабної війни», – розповідають антикорупціонери.

Водночас такі ж протоколи щодо конфлікту інтересів складено стосовно міського голови Новоград-Волинська Житомирської області Миколи Боровця, який під час участі у виборах на посаду міського голови отримував добровільні внески до свого виборчого фонду від фізичної особи, та голови Уманської районної ради Черкаської області Віталія Олійника, який одночасно з виконанням своїх повноважень упродовж одного року був директором ТОВ.

Крім цього, протоколи стосовно конфлікту інтересів ряду посадовців, які преміювали родичів та забезпечували доплати самим собі, складено щодо: в. о. директора Центрального державного історичного архіву України Олени Полозової, керівника Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Романа Гурського, голів Фастівської районної ради Київської області Віктора Веремейчика, Могилів-Подільської районної ради Вінницької області Івана Телеватюка, Первомайської районної ради Миколаївської області Алєсі Порхун та Хмельницької районної ради Хмельницької області Олександра Чорнієвича.

Последние новости

«Після війни є всі шанси позмагатись за звання «Культурної столиці Європи». Деталі візиту Міністра культури Ткаченка у прифронтовий Миколаїв
17.08.22 17:23
UNITED24. Деталі візиту амбасадорів національного бренду футболіста Андрія Шевченка та голлівудського актора Лієва Шрайбера
16.08.22 12:55
Тепер вже офіційно. Мер Києва Віталій Кличко та його дружина Наталія вирішили розлучитися
15.08.22 10:39
Серед диму та лампового світла: Марченко і Кім в об'єктиві Костянтина Ліберова
13.08.22 15:15
Президент Зеленський разом з дружиною та українськими артистами нагородили «дітей — героїв війни»
12.08.22 17:15
«МЧС, спиш? А треба було проводити профілактику». Державні служби України разом із Мережею посміялись з росіян через «бавовну» в Криму
09.08.22 22:14
Зять Ігоря Дятлова Владислав Бєлава став хрещеним батьком. Таїнство провів військовий капелан
09.08.22 12:51
Кім витратив вже $1000 для винагороди за інформацію про коригувальників вогню. Більшість миколаївців відмовляється від грошей та просить віддати ЗСУ
07.08.22 13:30
«Нехай тепер ходить та озирається»: нардеп Арахамія передав відомості про зрадника Кошового у розвідку
04.08.22 14:59
Грав Чорта на сцені та виявився ним у житті. Очільник концерт-холу «Юність» втік до анексованого Криму працювати на «Русский дом»
03.08.22 19:30