Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало адміністративний протокол щодо миколаївського нардепа Олександра Гайду, який взимку оскандалився через цькування одеської кав'ярні.
Про це повідомляється на офіційному сайті агентства. Причина – конфлікт інтересів, перевищення повноважень політика та призведення його дій до припинення роботи закладу.
Нагадаємо, 29 грудня Гайду відвідав кафе «Штрудель» на Фонтанівській дорозі в Одесі. Співробітники кафе попросили показати відвідувачів сертифікат про вакцинацію, та супутниця нардепа документа не мала. Їй відмовили в обслуговуванні.
Пара емоційно поговорила із колективом, згадаючи владне становище депутата. А незабаром після того, що сталося, до кафе почали приходити перевірки з різних інстанцій. Сам нардеп заперечував, що мав відношення до цькування закладу через особисті причини.
Та НАЗК все ж таки знайшла ознаки порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції».
«Скористався своїм правом на депутатське звернення та написав до Одеського міського голови Геннадія Труханова й до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів із питань, які становили приватний інтерес депутата. У зверненні народний депутат пропонував забезпечити перевірку закладу громадського харчування, в якому йому відмовили у розміщенні за столом через небажання продемонструвати COVID-сертифікат. Через відповідні перевірки роботу закладу було паралізовано на тиждень, що призвело до втрати прибутку. Подія сталася до початку повномасштабної війни», – розповідають антикорупціонери.
Водночас такі ж протоколи щодо конфлікту інтересів складено стосовно міського голови Новоград-Волинська Житомирської області Миколи Боровця, який під час участі у виборах на посаду міського голови отримував добровільні внески до свого виборчого фонду від фізичної особи, та голови Уманської районної ради Черкаської області Віталія Олійника, який одночасно з виконанням своїх повноважень упродовж одного року був директором ТОВ.
Крім цього, протоколи стосовно конфлікту інтересів ряду посадовців, які преміювали родичів та забезпечували доплати самим собі, складено щодо: в. о. директора Центрального державного історичного архіву України Олени Полозової, керівника Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Романа Гурського, голів Фастівської районної ради Київської області Віктора Веремейчика, Могилів-Подільської районної ради Вінницької області Івана Телеватюка, Первомайської районної ради Миколаївської області Алєсі Порхун та Хмельницької районної ради Хмельницької області Олександра Чорнієвича.