Понад 38 тисяч жінок служать у ЗСУ. З них 7 тисяч пішли у армію після початку повномасштабної війни.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр на Другому саміті перших леді та джентльменів, який відбувся в Києві за ініціативи Першої леді.
Читайте також: «Cерце світу б'ється в Україні». Другий, масштабний, Саміт перших леді та джентльменів в деталях та світлинах
Окрім цього є цивільні жінки, які у ЗСУ – працюють.
Як відомо, на початку війни не до всіх військових професій можна було залучати жінок. Однак тепер жінка в армії сама може вирішувати, чим їй там займатися.
За словами Маляр, наразі у ЗСУ є танкістки, артелиристки і навіть унікальна інструкторка з глибоководного військового дайвінгу. На фронтах нашої країни зараз перебувають 5 тисяч жінок.
Так, в Україні двічі масово збільшувалась кількість жінок у армії: у 2014-му і у 2022-му. Через те, що армійський побут пристосований виключно для чоловіків, жінки стикалися з певними проблемами. Ганна Маляр запевнила, що у Міноборони планують зробити службу жінок у ЗСУ якомога комфортнішою.
Нагадаємо, уперше в історії Збройних сил України для жінок, які служать в армії, створять уніфіковану жіночу військову форму.
Додамо, що згідно з наказом Міністерства оборони, з 1 жовтня 2022 року в Україні ставитимуть на військовий облік жінок, але це стосується лише працюючих українок у певних сферах. У відомстві запевнили, що про примусову мобілізацію українок мови не йде. Пізніше у Генштабі ЗСУ заявили, що постановка на військовий облік відбуватиметься лише за згодою жінок.