На группу «Антитела» мошенники подали в суд – «цена» иска составляет миллион гривен

Прочитали: 512

На известную украинскую группу «Антитела» подали в суд за использование нот и тональности в песнях. Об этом сообщили представители музыкальной команды «Антитела» на своей странице в Facebook.

Сообщается, что «цена» иска составляет более одного миллиона гривен. В качестве истца выступает гражданин по имени Сергей Лапковский.

«Абсурдний позов віщує стати резонансним. Поки Антитіла готуються до прем’єри відеороботи «Вірила» на їхній творчості вирішила збагатитися група шахраїв на чолі з Лапковським С.О. Сергій Лапковський висунув претензію гурту «Антитіла», що нібито вони, під час створення своїх композицій, використали його патент на корисну модель №74516 «Спосіб налаштування параметрів музичної композиції». Автори пісень гурту Тарас Тополя, Сергій Вусик та Максим Сиволап отримали повістки до суду»– говорится в сообщении группы «Антитела».

По словам музыкантов, они считают этот иск мошенничеством. В группе отмечают, что это будет «первое подобное судебное дело в мире, построенное на выданном государственными органами патента на изобретение, а фактически на теорию, которая не подкреплена доказательствами». Правоохранительные органы по их обращению возбудили уголовное дело против истца.

Чуть позже фронтмен группы Тарас Тополя рассказал, что «Антитілам» предлагали заплатить часть иска в качестве «отступных».

«Антитілам пропонували заплатити певну суму і позовна претензія була б відізвана. Але ми не пішли на це, бо для нас це принципові речі. Це щось схоже на те, що тобі забороняють використовувати певні слова у написанні текстів, або ж певні рухи у хореографічних постановках. Це якась дикість. В разі якщо ми не відстоїмо правди, може з‘явитися судовий прецедент, а об‘єктом нападок може стати кожен артист України. Бо всі музиканти так чи інакше використовують у написанні пісень певні тональності, які звучать у певному темпі», — сказал он.