Цінність щоденного споживання меду

Прочитали: 433

Розповімо, у чому цінність щоденного споживання меду, чому так важливо включити його та інші продукти бджільництва в щоденний раціон.

Як часто можна вживати мед: думка лікарів

Мед можна вживати щодня. Головне питання: яка порція не зашкодить організму? Лікарі схиляються, що оптимальна норма – не більше 130 грамів на добу. Порцію бажано поділити. Якщо вживати корисні ласощі дрібно, то організму легше його засвоїти.

Звичайно, якщо у вас є алергія на мед або сильні проблеми зі шлунком, то мед буде протипоказаний. Якщо у людини є зайва вага, то потрібно обмежити вживання продукту, хоча повністю виключати з раціону все ж не рекомендується, бо це джерело великої кількості корисних мікроелементів й енергії.

Мед та шкіра

Однією з причин появи великої кількості вугрів, прищів та інших проблем зі шкірою вважається вживання цукру та цукровмісних продуктів. Мед може замінити цей солодкий «наркотик» і принести багато користі. Продукт вважається антиоксидантом. Він перешкоджає ранньому старінню.

Багато косметологів радять додавати трохи меду в поживні домашні маски. Він має антибактеріальну дію й бореться з почервоніннями, прищами та вуграми.

Мед і прополіс для порожнини рота

Прополіс також має антибактеріальну дію. Його рекомендується використовувати під час запалення ясен. Він знімає больові відчуття й бореться з бактеріями. Звичайно, при цьому не варто нехтувати візитом до лікаря.

Мед також ефективно бореться з хвороботворними бактеріями. Щоденне вживання продукту, що не перевищує норму, здатне поліпшити кровообіг й перешкоджати появі карієсу. Багато лікарів рекомендують після вживання продукту промити рот водою, щоб видалити залишки з зубної емалі.

Мед та імунітет

Мед – головний продукт для профілактики простудних захворювань. До його складу входять вітаміни, фолієва кислота та флавоноїди, які зміцнюють природні бар'єри організму. Також мікроелементи дозволяють прискорити процес одужання. Не дарма всі бабусі рекомендують чай або молоко вприкуску з медом.

Вживаючи мед щодня, ви можете знизити кількість застуд. Якщо нехтувати цим правилом й не поповнювати свій організм корисними елементами, в період застуд підвищиться ризик захворіти на ГРВІ або грип.

Мед та стрес

За статистикою, ті люди, які щодня вживають мед, менш схильні до агресії, поганого сну та дратівливості. Це природний антидепресант. Адже солодке завжди підіймає настрій, а такі корисні ласощі в тандемі з горіхами здатні завдати нищівного удару по стресу.

Мед та шлунок

Цей продукт натуральний антисептик. Він бореться з хвороботворними бактеріями й навіть паразитами. Звичайно, якщо у вас виразка шлунку, то мед не рекомендований, але якщо гастроентеролог не бачить серйозних проблем зі шлунково-кишковим трактом, то чому б не оздоровити свій організм?

Мед здатний нормалізувати мікрофлору, оскільки є природним пробіотиком. Якщо його не вживати, то можна помітити істотне погіршення самопочуття або проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Підсумуємо! Мед та інші продукти бджільництва дуже корисні для всього організму. Без них природні бар'єри організму руйнуються, й підвищується ризик вірусних та інших захворювань. Але мова йде тільки про якісні продукти. Контрафактний мед може більше нашкодити, ніж принести користі. Тому потрібно вибирати ласощі максимально обережно та у перевірених сертифікованих продавців.

Ви можете відвідати портал в мережі Інтернет за адресою: ukr.beekeeping-bsb.net. Тут ви дізнаєтеся більше про спеціальний проєкт, направлений на посилення торгівлі та модернізації бджільництва та пов'язаних з ним секторів у басейні Чорного моря, а також популяризацію вживання меду та інших продуктів бджільництва.

на правах реклами