Полтавский священник назвал «недоразвитыми» поддерживающих право на аборт, и его отстранили от литургий

Прочитали: 927

Депутата Полтавского горсовета от «Европейской солидарности» и настоятеля Свято-Николаевского храма ПЦУ Александра Дедюхина отстранили от литургии после публикации, в которой он назвал женщин, отстаивающих свое право на аборт, «недоразвитыми личностями».

Об этом сообщили в пресс-службе Полтавской епархии.

«У процесі обговорення учасники Єпархіальної ради зауважили, що прот. Олександр Дедюхін у своїх публічних дописах, на жаль, неодноразово вживав некоректні, а інколи неприпустимі для священнослужителя висловлювання. Темі блогерської діяльності прот. Олександра Дедюхіна було присвячене одне із попередніх засідань Єпархіальної ради, під час якого перед ним була поставлена низка вимог щодо зміни риторики в його дописах на Facebook. Однак ним належних висновків так і не було зроблено, а стилістика дописів не зазнала належних змін», – отмечается в заявлении.

Совет принял временное решение до 19 августа 2021 отстранить Дедюхина от совершения Божественной Литургии. Кроме этого, ему потребовали прекратить любую публичную деятельность в соцсетях до 6 сентября этого года. В дальнейшем такую ​​публичную деятельность он может вести только в пределах норм христианской морали и пастырской этики.

В заявлении Дедюхина призвали обдумать, «осуществлять свою пастырскую деятельность в соответствии с церковными правилами и присяги священнослужителя или выбрать путь светского политика и блогера».

Сам скандальный пост Дедюхина появился в сети в начале июня. Он выглядел следующим образом. 

«Мені пишуть, мовляв, не можна вважати жінку тільки інкубатором, матка - це її тіло, а все противники абортів нехай забирають ембріони і ростять їх самі.Коли недорозвинуті особистості ходять з транспарантами на кшталт: «Моє тіло – моє діло», як людина, що поважає свободу інших, я в принципі можу частково з цим погодитися. До тієї межі, коли це не обмежує свободу інших. [...] Ну, і щоб двічі не влаштовувати срач на одну ту саму тему, дитина в утробі – це не частина тіла жінки й зовсім не частина тіла чоловіка. Це окрема особистість. І її тіло вже зовсім не діло тих, хто її зачав», – вважає Дедюхін.

Позже депутат опубликовал еще один пост на тему абортов, отметив, что «если хотя бы на мгновение приспустить перепонки между извилинами, то можно узнать, что эмбрион в матку попадает в результате определенных действий, совершенных самой женщиной». Там же присутствовала фраза «Как говорят старые люди, с**ка не захочет — кобель не вскочит».

«Мені пишуть, мовляв, не можна вважати жінку тільки інкубатором, матка - це її тіло, а все противники абортів нехай забирають ембріони і ростять їх самі. Якщо ти вже дала згоду на одне, то, будь ласка, неси відповідальність. Водночас зауважу, що відповідальність чоловіка набагато більше, у нас же ж патріархат, а не щось», – написав тогда он.

Стоит отметить, что сопредседательница фракции «ЕС» Ирина Геращенко негативно отреагировала на сообщение Дедюхина. Народная депутатка отметила, что она устала доказывать очевидные вещи своей партии.

«Наше суспільство сексистське. Жінка завжди винна – філософія багатьох. У різних партіях є такі. На жаль, і в «ЄС» [...] Статистика безжальна: українські чоловіки в середньому приділяють 10 хвилин на день на виховання дітей. Про це святі отці не хочуть пост написати? Рівність, партнерство, взаємоповага в родині – тільки це створює здорове суспільство і є рецептом щасливої родини, де дітям добре», – написала Геращенко.

Напомним, как ранее школьница из Техаса Пакстон Смит использовала свою речь на выпускном, чтоб раскритиковать запрет абортов в штате.